• Eternals

    ★★½

  • Squid Game

    ★★★★

  • Dear Evan Hansen

    ★½

  • Dune

    ★★★½

  • He's All That

  • Candyman

    ★★★½

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★★½

  • Free Guy

    ★★★

  • The Suicide Squad

    ★★★★

  • Space Jam: A New Legacy

    ★½

  • Black Widow

    ★★½

  • Loki

    ★★★★½

  • Bad Trip

    ★★½

  • Godzilla vs. Kong

    ★★★★

  • The Falcon and the Winter Soldier

    ★★★½

  • Chaos Walking

    ★★★

  • WandaVision

    ★★★★½

  • Wonder Woman 1984

  • Jiu Jitsu

  • Hillbilly Elegy

    ★★★

  • A Very Charming Christmas Town

    ★★

  • Soul

    ★★★★½

  • Hubie Halloween

    ★★★

  • American Murder: The Family Next Door

    ★★★½

  • The SpongeBob Movie: Sponge on the Run

  • The Wrong Missy

    ★★½

  • The Last Dance

    ★★★★★

  • The Way Back

    ★★★★

  • The Invisible Man

    ★★★½

  • Onward

    ★★★★½

  • Impractical Jokers: The Movie

    ★★★★

  • The Photograph

    ★★

  • The Call of the Wild

    ★★★

  • To All the Boys: P.S. I Still Love You

    ★½

  • Gretel & Hansel

    ★★

  • The Father

    ★★★★

  • The Rhythm Section

    ½

  • Minari

    ★★★½

  • Palm Springs

    ★★★★

  • Downhill

    ½

  • Sonic the Hedgehog

    ★★★★

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★

  • The Turning

    ★½

  • Dolittle

    ★★

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★★

  • Same Time, Next Christmas

    ★★½

  • Jumanji: The Next Level

    ★★★

  • 1917

    ★★★★★

  • Playing with Fire

    ★★

  • Frozen II

    ★★★½

  • Doctor Sleep

    ★★★★

  • El Camino: A Breaking Bad Movie

    ★★★★

  • Rambo: Last Blood

    ★★

  • Jojo Rabbit

    ★★★★★

  • Knives Out

    ★★★★★

  • A Beautiful Day in the Neighborhood

    ★★★★

  • Just Mercy

    ★★★½

  • Joker

    ★★★★★

  • Uncut Gems

    ★★★

  • Ford v Ferrari

    ★★★★★

  • Marriage Story

    ★★★★★

  • Ad Astra

    ★★★

  • It Chapter Two

    ★★★½

  • Concealed Carry

    ★★★★★

  • Ready or Not

    ★★★½

  • Fast & Furious Presents: Hobbs & Shaw

    ★★

  • The Lion King

    ★★★★

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★★★½

  • Toy Story 4

    ★★★½

  • Dark Phoenix

    ★½

  • Godzilla: King of the Monsters

    ★★★

  • Destined for Greatness

    ★★★★★