Finnutemen has logged 109 entries for films during 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
28
Same Time, Next Christmas

Same Time, Next Christmas

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
Top Gun

Top Gun

1986
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
War for the Planet of the Apes

War for the Planet of the Apes

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Star Wars: The Rise of Skywalker

Star Wars: The Rise of Skywalker

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Star Wars: The Rise of Skywalker

Star Wars: The Rise of Skywalker

2019
×
Read the review Edit this entry  
15
Star Wars: The Last Jedi

Star Wars: The Last Jedi

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Star Wars: The Force Awakens

Star Wars: The Force Awakens

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Return of the Jedi

Return of the Jedi

1983
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Empire Strikes Back

The Empire Strikes Back

1980
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Star Wars

Star Wars

1977
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith

Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith

2005
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Star Wars: Episode II - Attack of the Clones

Star Wars: Episode II - Attack of the Clones

2002
×
★★½
Read the review Edit this entry  
14
Star Wars: Episode I - The Phantom Menace

Star Wars: Episode I - The Phantom Menace

1999
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Hot Rod

Hot Rod

2007
×
★★
Read the review Edit this entry  
12
Honey Boy

Honey Boy

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Marriage Story

Marriage Story

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Frozen II

Frozen II

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
High School Musical 3: Senior Year

High School Musical 3: Senior Year

2008
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
TRON: Legacy

TRON: Legacy

2010
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Thor: Ragnarok

Thor: Ragnarok

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
American Psycho

American Psycho

2000
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Stuber

Stuber

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
27
Shazam!

Shazam!

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Pokémon Detective Pikachu

Pokémon Detective Pikachu

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Minutemen

Minutemen

2008
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
A Beautiful Day in the Neighborhood

A Beautiful Day in the Neighborhood

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Frozen II

Frozen II

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
The Peanut Butter Falcon

The Peanut Butter Falcon

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Ford v Ferrari

Ford v Ferrari

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Inside Out

Inside Out

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Tokyo Mater

Tokyo Mater

2008
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Time Travel Mater

Time Travel Mater

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
El Materdor

El Materdor

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Rescue Squad Mater

Rescue Squad Mater

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Unidentified Flying Mater

Unidentified Flying Mater

2009
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Mater Private Eye

Mater Private Eye

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Monster Truck Mater

Monster Truck Mater

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Air Mater

Air Mater

2011
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Heavy Metal Mater

Heavy Metal Mater

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Mater the Greater

Mater the Greater

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Creed

Creed

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith

Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith

2005
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Yesterday

Yesterday

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Doctor Sleep

Doctor Sleep

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Larry the Cable Guy: Health Inspector

Larry the Cable Guy: Health Inspector

2006
×
Read the review Edit this entry  
04
Minutemen

Minutemen

2008
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Parasite

Parasite

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Big Time Movie

Big Time Movie

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Jojo Rabbit

Jojo Rabbit

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry