RSS feed for JHMiller
  • Onward

    ★★★★

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★★

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ½

  • Jumanji: The Next Level

    ★★★★

  • 1917

    ★★★½

  • Frozen II

    ★★★½

  • Zombieland: Double Tap

    ★★★★½

  • The Irishman

  • Jojo Rabbit

    ★★★★★

  • Knives Out

    ★★★★½

  • Joker

    ★★★★

  • Ford v Ferrari

    ★★★★

  • Marriage Story

    ★★★★★

  • The Lion King

    ★★★★

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★★

  • Deadwood: The Movie

    ★★★★½

  • Parasite

    ★★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★½

  • John Wick: Chapter 3 - Parabellum

    ★★★★★

  • Aladdin

    ★★★½

  • Yesterday

    ★★★½

  • Pokémon Detective Pikachu

    ★★★★

  • Avengers: Endgame

    ★★★★

  • The Highwaymen

    ★★★½

  • Us

    ★★★½

  • The Kid

    ★★

  • Captain Marvel

    ★★★

  • The Lego Movie 2: The Second Part

    ★★★½

  • Bumblebee

    ★★★★½

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★★

  • Bad Times at the El Royale

    ★★★★

  • Maniac

    ★★★★½

  • Once Upon a Deadpool

    ★★★★

  • mid90s

    ★★★★★

  • Outlaw King

    ★★★★★

  • A Star Is Born

    ★★★★

  • The Ballad of Buster Scruggs

    ★★★★½

  • A Simple Favor

    ★★★½

  • To All the Boys I've Loved Before

    ★★★

  • Mission: Impossible - Fallout

    ★★★★

  • Ant-Man and the Wasp

    ★★½

  • Incredibles 2

    ★★½

  • BlacKkKlansman

    ★★★½

  • Deadpool 2

    ★★★½

  • Solo: A Star Wars Story

    ★★★★

  • Avengers: Infinity War

    ★★★★

  • Annihilation

    ★★★★

  • Black Panther

    ★★★★

  • Never Goin' Back

    ★★★½

  • Pitch Perfect 3

  • Star Wars: The Last Jedi

    ★½

  • Psych: The Movie

    ★★★★

  • Jumanji: Welcome to the Jungle

    ★★★★

  • Murder on the Orient Express

    ★★★½

  • Justice League

    ½

  • Coco

    ★★★★★

  • The Babysitter

    ★★★½

  • Thor: Ragnarok

    ★★★½

  • Kingsman: The Golden Circle

    ★★★★

  • Unicorn Store

    ★★★½

  • The Death of Stalin

    ★★★

  • It

    ★★★

  • Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

    ★★★★½

  • Hostiles

    ★★★★½

  • Battle of the Sexes

    ★★★

  • Death Note

    ½

  • The Hitman's Bodyguard

    ★★★★★

  • American Made

    ★★★★

  • Starship Troopers: Traitor of Mars

    ★★★★

  • Dunkirk

    ★★

  • Spider-Man: Homecoming

    ★★★★½

  • Pirates of the Caribbean: Dead Men Tell No Tales

    ★★