Sort by

Jason has logged 430 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Waitress

Waitress

2007
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Eureka

Eureka

2000
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Keep

The Keep

1983
×
★★
Read the review Edit this entry  
30
Mind Game

Mind Game

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Macbeth

Macbeth

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Ratcatcher

Ratcatcher

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
American Graffiti

American Graffiti

1973
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Jennifer's Body

Jennifer's Body

2009
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Millennium Actress

Millennium Actress

2001
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Only Lovers Left Alive

Only Lovers Left Alive

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Tragedy of Macbeth

The Tragedy of Macbeth

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
The Lost Daughter

The Lost Daughter

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Mission

The Mission

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Nightmare Alley

Nightmare Alley

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Turn Left, Turn Right

Turn Left, Turn Right

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Inside

Inside

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
All About Lily Chou-Chou

All About Lily Chou-Chou

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Licorice Pizza

Licorice Pizza

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Eternity and a Day

Eternity and a Day

1998
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Public Enemies

Public Enemies

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Miami Vice

Miami Vice

2006
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Matrix Resurrections

The Matrix Resurrections

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
Funny Games

Funny Games

1997
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
Swan Song

Swan Song

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Snake Eyes

Snake Eyes

1998
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Hand of God

The Hand of God

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
19
The Matrix Revolutions

The Matrix Revolutions

2003
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Matrix Reloaded

The Matrix Reloaded

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Red Rocket

Red Rocket

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Neon Genesis Evangelion: Death and Rebirth

Neon Genesis Evangelion: Death and Rebirth

1997
×
★★★½
Edit this entry  
17
Evangelion: Death (True)²

Evangelion: Death (True)²

1998
×
★★★½
Edit this entry  
17
Evangelion: 1.0 You Are (Not) Alone

Evangelion: 1.0 You Are (Not) Alone

2007
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Vow

The Vow

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Cronos

Cronos

1993
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
The Fly

The Fly

1986
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Wheel of Fortune and Fantasy

Wheel of Fortune and Fantasy

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Starlet

Starlet

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Cats

Cats

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
13
The Florida Project

The Florida Project

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Neon Genesis Evangelion: The End of Evangelion

Neon Genesis Evangelion: The End of Evangelion

1997
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Tangerine

Tangerine

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Crawl

Crawl

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Neon Genesis Evangelion

Neon Genesis Evangelion

1995
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Robin Robin

Robin Robin

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Assault on Precinct 13

Assault on Precinct 13

1976
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Bad Luck Banging or Loony Porn

Bad Luck Banging or Loony Porn

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
08
Jane Eyre

Jane Eyre

2011
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Alien: Covenant

Alien: Covenant

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Shaun the Sheep: The Flight Before Christmas

Shaun the Sheep: The Flight Before Christmas

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
The Matrix

The Matrix

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry