Sort by

Jim has logged 35 entries for films during February 2014.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
28
Savaged

Savaged

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Sleeping with the Enemy

Sleeping with the Enemy

1991
×
★★★
Edit this entry  
26
The Addiction

The Addiction

1995
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Haunting

The Haunting

1963
×
★★★
Edit this entry  
25
Phantom of the Paradise

Phantom of the Paradise

1974
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Video Nasties: Moral Panic, Censorship & Videotape

Video Nasties: Moral Panic, Censorship & Videotape

2010
×
★★★★★
Edit this entry  
24
Odd Thomas

Odd Thomas

2013
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
23
Outpost

Outpost

2008
×
★★★
Edit this entry  
23
Conviction

Conviction

2010
×
★★★½
Edit this entry  
22
Dracula's Dog

Dracula's Dog

1978
×
★★½
Edit this entry  
22
Love in the Time of Money

Love in the Time of Money

2002
×
★★★
Edit this entry  
22
Out of Control

Out of Control

1998
×
★★½
Read prior review Edit this entry  
22
Out of Control

Out of Control

1998
×
Read the review Edit this entry  
20
Return of the Living Dead III

Return of the Living Dead III

1993
×
★★★
Edit this entry  
19
DeadTime

DeadTime

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Lone Ranger

The Lone Ranger

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Phantom of the Paradise

Phantom of the Paradise

1974
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
16
Trouble with the Curve

Trouble with the Curve

2012
×
★★★
Edit this entry  
16
The Vault of Horror

The Vault of Horror

1973
×
★★★
Edit this entry  
14
[REC]³ Genesis

[REC]³ Genesis

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Frost

Frost

2012
×
★★
Read the review Edit this entry  
12
Russell Brand: Messiah Complex

Russell Brand: Messiah Complex

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Piggy

Piggy

2012
×
★★★
Edit this entry  
10
Lisa and the Devil

Lisa and the Devil

1973
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Lisa and the Devil

Lisa and the Devil

1973
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
10
Frivolous Lola

Frivolous Lola

1998
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
6 Degrees of Hell

6 Degrees of Hell

2012
×
★★★
Edit this entry  
07
Dog Pound

Dog Pound

2010
×
★★★
Edit this entry  
06
P2

P2

2007
×
★★½
Edit this entry  
05
Phantoms

Phantoms

1998
×
★★★
Edit this entry  
05
Sexy Killer: You'll Die for Her

Sexy Killer: You'll Die for Her

2008
×
★★
Read the review Edit this entry  
03
Day of the Nightmare

Day of the Nightmare

1965
×
★★
Edit this entry  
03
Nightmare Factory

Nightmare Factory

2011
×
★★★
Edit this entry  
03
Dread

Dread

2009
×
★★
Edit this entry  
01
Wolf Town

Wolf Town

2011
×
★★
Edit this entry