Sort by

Jim has logged 38 entries for films during February 2015.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
26
Catch Hell

Catch Hell

2014
×
★★★★
Edit this entry  
26
Mulberry Street

Mulberry Street

2006
×
★★★★
Edit this entry  
25
Falcon Rising

Falcon Rising

2014
×
Read the review Edit this entry  
25
Cam2Cam

Cam2Cam

2014
×
★★★★
Edit this entry  
25
Jabberwocky

Jabberwocky

1977
×
★★½
Edit this entry  
24
Power/Rangers

Power/Rangers

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Wheels on Meals

Wheels on Meals

1984
×
★★★
Edit this entry  
22
Primer

Primer

2004
×
Edit this entry  
22
Coherence

Coherence

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Coherence

Coherence

2013
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
20
Vampire Circus

Vampire Circus

1972
×
★★★½
Edit this entry  
20
Honeymoon

Honeymoon

2014
×
★★★
Edit this entry  
19
Thunderbolt and Lightfoot

Thunderbolt and Lightfoot

1974
×
★★★
Edit this entry  
18
Neighbors

Neighbors

2014
×
★★
Read the review Edit this entry  
17
In a Heartbeat

In a Heartbeat

2013
×
★★½
Edit this entry  
17
Blood Shot

Blood Shot

2013
×
★★½
Edit this entry  
17
The Hunt for Red October

The Hunt for Red October

1990
×
★★½
Edit this entry  
13
Pentathlon

Pentathlon

1994
×
★★★½
Edit this entry  
12
Monster House

Monster House

2006
×
★★★
Edit this entry  
12
The Winning Season

The Winning Season

2009
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Demon Kiss

Demon Kiss

2008
×
½
Edit this entry  
11
Wetlands

Wetlands

2013
×
★★
Edit this entry  
10
App

App

2013
×
★★★
Edit this entry  
10
Not Safe for Work

Not Safe for Work

2014
×
★★★★
Edit this entry  
09
Last Passenger

Last Passenger

2013
×
★★½
Edit this entry  
08
Reincarnation

Reincarnation

2005
×
★★★★
Edit this entry  
08
The Running Man

The Running Man

1987
×
★½
Edit this entry  
08
The Final

The Final

2010
×
★½
Edit this entry  
08
Mara

Mara

2013
×
★½
Edit this entry  
08
Blue Jasmine

Blue Jasmine

2013
×
★★★★
Edit this entry  
07
Nashville

Nashville

1975
×
★★★★★
Edit this entry  
07
The Interview

The Interview

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Your Vice Is a Locked Room and Only I Have the Key

Your Vice Is a Locked Room and Only I Have the Key

1972
×
★★★
Edit this entry  
05
The Town that Dreaded Sundown

The Town that Dreaded Sundown

2014
×
★★★★
Edit this entry  
03
The Two Faces of January

The Two Faces of January

2014
×
★★
Edit this entry  
03
Sorority Row

Sorority Row

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Being Elmo: A Puppeteer's Journey

Being Elmo: A Puppeteer's Journey

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
What Maisie Knew

What Maisie Knew

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry