Jim has logged 29 entries for films during November 2015.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
The Pyramid

The Pyramid

2014
×
★★
Read the review Edit this entry  
30
Desperation

Desperation

2006
×
★½
Edit this entry  
30
Blackhat

Blackhat

2015
×
★½
Edit this entry  
30
Roseville

Roseville

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Hunger Games: Mockingjay - Part 2

The Hunger Games: Mockingjay - Part 2

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Angel

Angel

2015
×
★★
Edit this entry  
23
The Hunger Games

The Hunger Games

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Sleeping Room

The Sleeping Room

2014
×
★★
Edit this entry  
19
Call Me Lucky

Call Me Lucky

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Last Shift

Last Shift

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Alarmed

Alarmed

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Circle

Circle

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Videodrome

Videodrome

1983
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Dead Shadows

Dead Shadows

2012
×
★★
Edit this entry  
15
Eyes Without a Face

Eyes Without a Face

1960
×
★★★
Edit this entry  
15
Death Bell

Death Bell

2008
×
★★★
Edit this entry  
13
#ALLMYMOVIES

#ALLMYMOVIES

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Bullet Ballet

Bullet Ballet

1998
×
★★★★
Edit this entry  
12
Cat Sick Blues

Cat Sick Blues

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
A Pigeon Sat on a Branch Reflecting on Existence

A Pigeon Sat on a Branch Reflecting on Existence

2014
×
★★★★★
Edit this entry  
06
Le Week-End

Le Week-End

2013
×
★★★★
Edit this entry  
05
Kristy

Kristy

2014
×
★★★
Edit this entry  
05
Let Us Prey

Let Us Prey

2014
×
★★★★
Edit this entry  
04
The Usual Suspects

The Usual Suspects

1995
×
★★★★
Edit this entry  
02
World War Dead: Rise of the Fallen

World War Dead: Rise of the Fallen

2015
×
★½
Edit this entry  
02
Mercy

Mercy

2014
×
★★
Edit this entry  
01
Kill Your Darlings

Kill Your Darlings

2013
×
★★★
Edit this entry  
01
Open Water 2: Adrift

Open Water 2: Adrift

2006
×
★★★
Edit this entry  
01
Nightcrawler

Nightcrawler

2014
×
★★★★½
Edit this entry