RSS feed for Jim

Jim has logged 19 entries for films during November 2016.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
28
Mascots

Mascots

2016
×
★★★
Edit this entry  
27
Arrival

Arrival

2016
×
★★½
Edit this entry  
26
Blood Was Everywhere

Blood Was Everywhere

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Contact

Contact

1997
×
★½
Edit this entry  
26
Sing Street

Sing Street

2016
×
★★★
Edit this entry  
23
The Evil in Us

The Evil in Us

2016
×
★★★
Edit this entry  
22
Supersonic Man

Supersonic Man

1979
×
Edit this entry  
21
Triple 9

Triple 9

2016
×
Edit this entry  
13
Wer

Wer

2013
×
★★★
Edit this entry  
12
Sleepaway Camp III: Teenage Wasteland

Sleepaway Camp III: Teenage Wasteland

1989
×
★★★
Edit this entry  
10
American Backwoods: Slew Hampshire

American Backwoods: Slew Hampshire

2015
×
★★★
Edit this entry  
07
Edge of Tomorrow

Edge of Tomorrow

2014
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
06
Into the Inferno

Into the Inferno

2016
×
★★★★
Edit this entry  
05
Nocturnal Animals

Nocturnal Animals

2016
×
★★★½
Edit this entry  
04
True Love Ways

True Love Ways

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
I Am the Pretty Thing That Lives in the House

I Am the Pretty Thing That Lives in the House

2016
×
½
Read the review Edit this entry  
02
The Blackcoat's Daughter

The Blackcoat's Daughter

2015
×
★★★
Edit this entry  
02
Bridge of Spies

Bridge of Spies

2015
×
★★★
Edit this entry  
01
Darling

Darling

2015
×
★★★
Edit this entry