RSS feed for Jo

Jo has watched 15 films released in the 1980s.

  • Back to the Future Part II

  • sex, lies, and videotape

    ★★★★

  • When Harry Met Sally...

    ★★★★

  • Dead Poets Society

    ★★★★★

  • Say Anything...

    ★★★

  • Heathers

    ★★★★

  • Beetlejuice

  • Maurice

    ★★★★½

  • Stand by Me

    ★★★½

  • Top Gun

    ★★★★

  • Back to the Future

  • The Breakfast Club

    ★★★★★

  • Annie

  • Pink Floyd: The Wall

  • Somewhere in Time

    ★★★