• American Eid

    ★★★

  • The Last of the Chupacabras

  • Dinner Is Served

    ★★★½

  • Growing Fangs

    ★★★

  • Let's Be Tigers

    ★★★★

  • The Little Prince(ss)

    ★★★★½

  • Friends: The Reunion

    ★★★

  • The Woman in the Window

    ★★★

  • Things Heard & Seen

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★★½

  • Raya and the Last Dragon

    ★★½

  • Double Dad

    ★★½

  • Godmothered

    ★★★

  • The Princess Switch: Switched Again

    ★★

  • The Christmas Chronicles: Part Two

    ★★★½

  • Holidate

    ★★★

  • Little Big Women

    ★★★★½

  • Rebecca

    ★★★

  • BLACKPINK: Light Up the Sky

    ★★★★

  • Soul

    ★★★★★

  • True Mothers

    ★★★★

  • I Care a Lot

    ★★★★½

  • Nomadland

    ★★★★

  • Crazy Awesome Teachers

    ★★★

  • Love Wedding Repeat

    ★★★½

  • The Invisible Man

    ★★★★½

  • Onward

    ★★★★

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★★½

  • Little Women

    ★★★★★

  • A Christmas Prince: The Royal Baby

    ★½

  • Noelle

    ★★★½

  • The Queen of Black Magic

    ★★★★½

  • A Beautiful Day in the Neighborhood

    ★★★½

  • Dolemite Is My Name

  • Knives Out

    ★★★★★

  • Marriage Story

    ★★★★★

  • Gundala

    ★★★

  • Scary Stories to Tell in the Dark

    ★★★★

  • Midsommar

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★

  • The Hustle

    ★★★

  • John Wick: Chapter 3 - Parabellum

    ★★★★★

  • Pokémon Detective Pikachu

    ★★★

  • Avengers: Endgame

    ★★★★★

  • Shazam!

    ★★★★

  • Pet Sematary

    ★★★½

  • Us

    ★★★★½

  • Dumbo

    ★★★★

  • Captain Marvel

    ★★★★★

  • Dilan 1991

    ★★★

  • Isn't It Romantic

    ★★★★

  • Too Handsome To Handle

    ★★★

  • Alita: Battle Angel

    ★★★★

  • The Farewell

    ★★★★

  • How to Train Your Dragon: The Hidden World

    ★★★★½

  • Black Mirror: Bandersnatch

    ★★★★★

  • Milly & Mamet

    ★★★½

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★★

  • A Christmas Prince: The Royal Wedding

    ★★★

  • Mary Poppins Returns

    ★★★★★

  • Aquaman

    ★★★★

  • The Christmas Chronicles

    ★★★

  • Instant Family

    ★★★★

  • The Princess Switch

  • Bird Box

    ★★★

  • Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald

    ★★★★

  • Ralph Breaks the Internet

    ★★★½

  • Bohemian Rhapsody

    ★★★★

  • Venom

    ★★★

  • The Night Comes for Us

    ★★★

  • Maniac

    ★★★★

  • Green Book