Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
24
Little Miss Sunshine

Little Miss Sunshine

2006
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Raya and the Last Dragon

Raya and the Last Dragon

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
03
The Mitchells vs. The Machines

The Mitchells vs. The Machines

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Onward

Onward

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Coco

Coco

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Nomadland

Nomadland

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Rebecca

Rebecca

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
I Care a Lot

I Care a Lot

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Double Dad

Double Dad

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
The Princess Switch: Switched Again

The Princess Switch: Switched Again

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
28
The Christmas Chronicles: Part Two

The Christmas Chronicles: Part Two

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Love Wedding Repeat

Love Wedding Repeat

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
BLACKPINK: Light Up the Sky

BLACKPINK: Light Up the Sky

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Florida Project

The Florida Project

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Little Women

Little Women

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
A Beautiful Day in the Neighborhood

A Beautiful Day in the Neighborhood

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Godmothered

Godmothered

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Noelle

Noelle

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Soul

Soul

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
The Other Woman

The Other Woman

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Milly & Mamet

Milly & Mamet

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Holidate

Holidate

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Did You Hear About the Morgans?

Did You Hear About the Morgans?

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Eiffel... I'm in Love 2

Eiffel... I'm in Love 2

2018
×
Read the review Edit this entry  
05
Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Before Sunrise

Before Sunrise

1995
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
The Lighthouse of the Orcas

The Lighthouse of the Orcas

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Marriage Story

Marriage Story

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
The Queen of Black Magic

The Queen of Black Magic

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
The Big Short

The Big Short

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Breadwinner

The Breadwinner

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Once Upon a Time… in Hollywood

Once Upon a Time… in Hollywood

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Midsommar

Midsommar

2019
×
Read the review Edit this entry  
16
Gundala

Gundala

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Hustle

The Hustle

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Shape of Water

The Shape of Water

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Scary Stories to Tell in the Dark

Scary Stories to Tell in the Dark

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Ratatouille

Ratatouille

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Ant-Man and the Wasp

Ant-Man and the Wasp

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Ant-Man

Ant-Man

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Pete's Dragon

Pete's Dragon

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Pokémon Detective Pikachu

Pokémon Detective Pikachu

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Avengers: Endgame

Avengers: Endgame

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
High Life

High Life

2018
×
Read the review Edit this entry  
14
Danur

Danur

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Pet Sematary

Pet Sematary

2019
×
★★★½
Edit this entry  
07
Shazam!

Shazam!

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Maniac

Maniac

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
50 First Dates

50 First Dates

2004
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Charlie and the Chocolate Factory

Charlie and the Chocolate Factory

2005
×
★★★★
Read the review Edit this entry