jill has logged 24 entries for films during January 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Fyre

Fyre

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Tag

Tag

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Ant-Man and the Wasp

Ant-Man and the Wasp

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
The Royal Tenenbaums

The Royal Tenenbaums

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
What We Do in the Shadows

What We Do in the Shadows

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Roma

Roma

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Nymphomaniac: Vol. II

Nymphomaniac: Vol. II

2013
×
★★
Read the review Edit this entry  
23
Short Term 12

Short Term 12

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
A Quiet Place

A Quiet Place

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
The Florida Project

The Florida Project

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Every Day

Every Day

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Paterson

Paterson

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Tully

Tully

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Unbreakable

Unbreakable

2000
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Witch

The Witch

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Funny Games

Funny Games

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Ocean's Eight

Ocean's Eight

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Eighth Grade

Eighth Grade

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Stuck in Love

Stuck in Love

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
We Need to Talk About Kevin

We Need to Talk About Kevin

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Inside Llewyn Davis

Inside Llewyn Davis

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Taylor Swift: Reputation Stadium Tour

Taylor Swift: Reputation Stadium Tour

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Annihilation

Annihilation

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Beautiful Boy

Beautiful Boy

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry