Sort by

jillpfoot has logged 43 entries for films during March 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
Jojo Rabbit

Jojo Rabbit

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Other Guys

The Other Guys

2010
×
★★
Read the review Edit this entry  
28
A Beautiful Day in the Neighborhood

A Beautiful Day in the Neighborhood

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Scary Movie

Scary Movie

2000
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Turbo

Turbo

2013
×
★★
Read the review Edit this entry  
24
There Will Be Blood

There Will Be Blood

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
If Beale Street Could Talk

If Beale Street Could Talk

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Shopkins Chef Club

Shopkins Chef Club

2016
×
½
Read the review Edit this entry  
20
Barbie: Spy Squad

Barbie: Spy Squad

2016
×
★½
Read the review Edit this entry  
19
Isle of Dogs

Isle of Dogs

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Moonlight

Moonlight

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Slice

Slice

2018
×
½
Read the review Edit this entry  
17
Ex Machina

Ex Machina

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Come Together

Come Together

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Castello Cavalcanti

Castello Cavalcanti

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Bottle Rocket

Bottle Rocket

1994
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Hotel Chevalier

Hotel Chevalier

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Do You Like to Read?

Do You Like to Read?

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Royal Tenenbaums

The Royal Tenenbaums

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
It Comes at Night

It Comes at Night

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Black Swan

Black Swan

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Grand Budapest Hotel

The Grand Budapest Hotel

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
A Ghost Story

A Ghost Story

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Sweeney Todd: The Demon Barber of Fleet Street

Sweeney Todd: The Demon Barber of Fleet Street

2007
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Honey Boy

Honey Boy

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Emma.

Emma.

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Lady Bird

Lady Bird

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Precious

Precious

2009
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Cheer

Cheer

2020
×
★★★★
Edit this entry  
11
The Birth of a Nation

The Birth of a Nation

1915
×
½
Read the review Edit this entry  
11
The Disaster Artist

The Disaster Artist

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Going Electric

Going Electric

×
Read the review Edit this entry  
09
The Exception

The Exception

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
09
Climax

Climax

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Suspiria

Suspiria

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
The Invisible Man

The Invisible Man

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Lemony Snicket's A Series of Unfortunate Events

Lemony Snicket's A Series of Unfortunate Events

2004
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Half Nelson

Half Nelson

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
The Florida Project

The Florida Project

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Sleepy Hollow

Sleepy Hollow

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Indiana Jones and the Kingdom of the Crystal Skull

Indiana Jones and the Kingdom of the Crystal Skull

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Indiana Jones and the Last Crusade

Indiana Jones and the Last Crusade

1989
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Indiana Jones and the Temple of Doom

Indiana Jones and the Temple of Doom

1984
×
★★★★★
Read the review Edit this entry