Sort by

Jim has logged 23 entries for films during April 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
Stowaway

Stowaway

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
28
WeWork: or The Making and Breaking of a $47 Billion Unicorn

WeWork: or The Making and Breaking of a $47 Billion Unicorn

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
27
Boogie

Boogie

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
26
Mortal Kombat

Mortal Kombat

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Resort

The Resort

2021
×
Read the review Edit this entry  
23
The Falcon and the Winter Soldier

The Falcon and the Winter Soldier

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Jakob's Wife

Jakob's Wife

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
21
My Cousin Vinny

My Cousin Vinny

1992
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Why Did You Kill Me?

Why Did You Kill Me?

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Nobody

Nobody

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Away We Go

Away We Go

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Speed

Speed

1994
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Scanners

Scanners

1981
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Spontaneous

Spontaneous

2020
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
12
Come True

Come True

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
11
Beast Beast

Beast Beast

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
10
The Godfather: Part III

The Godfather: Part III

1990
×
★½
Read the review Edit this entry  
08
The Father

The Father

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Goon: Last of the Enforcers

Goon: Last of the Enforcers

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Honeydew

Honeydew

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
04
Bad Trip

Bad Trip

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
The Orange Years: The Nickelodeon Story

The Orange Years: The Nickelodeon Story

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Next

Next

2007
×
★½
Read the review Edit this entry