Sort by

Jimmy has logged 29 entries for films during June 2022.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Street of Shame

Street of Shame

1956
×
★★★½
Edit this entry  
29
Top Gun: Maverick

Top Gun: Maverick

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
FOMO

FOMO

2022
×
Edit this entry  
26
The Crucified Lovers

The Crucified Lovers

1954
×
★★★★
Edit this entry  
26
Gentlemen Prefer Blondes

Gentlemen Prefer Blondes

1953
×
★★★
Edit this entry  
25
The Black Phone

The Black Phone

2021
×
★★★
Edit this entry  
24
The Last Run

The Last Run

1971
×
★★½
Edit this entry  
24
Great Freedom

Great Freedom

2021
×
★★★★
Edit this entry  
22
Obi-Wan Kenobi

Obi-Wan Kenobi

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Elvis

Elvis

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
19
Cha Cha Real Smooth

Cha Cha Real Smooth

2022
×
★★★
Edit this entry  
18
Heat

Heat

1995
×
★★★★½
Edit this entry  
18
Lightyear

Lightyear

2022
×
★★★
Edit this entry  
18
Spiderhead

Spiderhead

2022
×
★★
Edit this entry  
16
Top Gun: Maverick

Top Gun: Maverick

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Secret Honor

Secret Honor

1984
×
★★★½
Edit this entry  
12
Everything Everywhere All at Once

Everything Everywhere All at Once

2022
×
★★★★
Edit this entry  
12
The Survivor

The Survivor

2021
×
★★★
Edit this entry  
10
Hustle

Hustle

2022
×
★★★
Edit this entry  
09
Men

Men

2022
×
★★★
Edit this entry  
06
Thief

Thief

1981
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
06
Val

Val

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Bullitt

Bullitt

1968
×
★★★★
Edit this entry  
05
Crouching Tiger, Hidden Dragon

Crouching Tiger, Hidden Dragon

2000
×
★★★½
Edit this entry  
05
Top Gun: Maverick

Top Gun: Maverick

2022
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
04
Stormy Waters

Stormy Waters

1941
×
★★★½
Edit this entry  
04
Prehistoric Planet

Prehistoric Planet

2022
×
★★★½
Edit this entry  
02
Jurassic World Dominion

Jurassic World Dominion

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
01
Top Gun: Maverick

Top Gun: Maverick

2022
×
★★★★
Read prior review Edit this entry