Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
15
Venom: Let There Be Carnage

Venom: Let There Be Carnage

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Venom

Venom

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
One Last Afternoon

One Last Afternoon

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Madagascar 3: Europe's Most Wanted

Madagascar 3: Europe's Most Wanted

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
No Time to Die

No Time to Die

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Shrek 2

Shrek 2

2004
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Jumanji: Welcome to the Jungle

Jumanji: Welcome to the Jungle

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
27 Dresses

27 Dresses

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Titanic

Titanic

1997
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Utopía, la película

Utopía, la película

2018
×
Edit this entry  
22
Lilo & Stitch

Lilo & Stitch

2002
×
★★★★
Edit this entry  
10
Wild Tales

Wild Tales

2014
×
Edit this entry  
27
Ocean's Eight

Ocean's Eight

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Rocketman

Rocketman

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Bohemian Rhapsody

Bohemian Rhapsody

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
17
Love and Monsters

Love and Monsters

2020
×
★★★½
Edit this entry  
17
BTS World Tour - Love Yourself: Speak Yourself in Sao Paulo

BTS World Tour - Love Yourself: Speak Yourself in Sao Paulo

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
BTS Live Trilogy Episode I: BTS Begins

BTS Live Trilogy Episode I: BTS Begins

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
08
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Love, Simon

Love, Simon

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Shrek

Shrek

2001
×
★★★★
Edit this entry  
07
The Grand Budapest Hotel

The Grand Budapest Hotel

2014
×
★★★★★
Edit this entry  
03
Yes Day

Yes Day

2021
×
★★★
Edit this entry  
31
High School Musical

High School Musical

2006
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
29
Maze Runner: The Death Cure

Maze Runner: The Death Cure

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Maze Runner: The Scorch Trials

Maze Runner: The Scorch Trials

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Maze Runner

The Maze Runner

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
The Hunger Games: Mockingjay - Part 2

The Hunger Games: Mockingjay - Part 2

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Hunger Games: Mockingjay - Part 1

The Hunger Games: Mockingjay - Part 1

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
The Hunger Games: Catching Fire

The Hunger Games: Catching Fire

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Hunger Games

The Hunger Games

2012
×
★★★½
Edit this entry  
24
Allegiant

Allegiant

2016
×
Read the review Edit this entry  
24
Insurgent

Insurgent

2015
×
★★
Read the review Edit this entry  
23
Divergent

Divergent

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Black Panther

Black Panther

2018
×
★★★★
Edit this entry  
13
Paradise Lost

Paradise Lost

2018
×
★★★
Edit this entry  
13
I Care a Lot

I Care a Lot

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Confessions of a Teenage Drama Queen

Confessions of a Teenage Drama Queen

2004
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Princess Protection Program

Princess Protection Program

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
BLACKPINK: Light Up the Sky

BLACKPINK: Light Up the Sky

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Princess Diaries 2: Royal Engagement

The Princess Diaries 2: Royal Engagement

2004
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Wizards of Waverly Place: The Movie

Wizards of Waverly Place: The Movie

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
X-Men: First Class

X-Men: First Class

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Barbie in the Nutcracker

Barbie in the Nutcracker

2001
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Filth

Filth

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Malcolm & Marie

Malcolm & Marie

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
31
BLACKPINK: THE SHOW

BLACKPINK: THE SHOW

2021
×
★★★★½
Edit this entry  
15
Song Without a Name

Song Without a Name

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Creating The Queen's Gambit

Creating The Queen's Gambit

2021
×
Edit this entry