jime has logged 266 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
John Mulaney: Kid Gorgeous at Radio City

John Mulaney: Kid Gorgeous at Radio City

2018
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
31
John Mulaney: The Comeback Kid

John Mulaney: The Comeback Kid

2015
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
28
Death to 2020

Death to 2020

2020
×
★★★★
Edit this entry  
28
Soul

Soul

2020
×
★★★★★
Edit this entry  
27
La Foquita: el 10 de la calle

La Foquita: el 10 de la calle

2020
×
Read the review Edit this entry  
26
Mr. Peabody & Sherman

Mr. Peabody & Sherman

2014
×
★★★
Edit this entry  
23
The Queen's Gambit

The Queen's Gambit

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Auntie Edna

Auntie Edna

2018
×
★★★★
Edit this entry  
23
Kitbull

Kitbull

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Purl

Purl

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
ariana grande: excuse me, i love you

ariana grande: excuse me, i love you

2020
×
★★★★
Edit this entry  
20
Break the Silence: The Movie

Break the Silence: The Movie

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
John Mulaney: Kid Gorgeous at Radio City

John Mulaney: Kid Gorgeous at Radio City

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Canvas

Canvas

2020
×
★★★½
Edit this entry  
12
Float

Float

2019
×
★★★½
Edit this entry  
12
Loop

Loop

2020
×
★★★★
Edit this entry  
12
Bao

Bao

2018
×
★★★★½
Edit this entry  
12
Inside Out

Inside Out

2015
×
★★★★★
Edit this entry  
10
The Princess Switch: Switched Again

The Princess Switch: Switched Again

2020
×
★★½
Edit this entry  
06
Peter Pan

Peter Pan

1953
×
★★½
Edit this entry  
03
The Edge of Seventeen

The Edge of Seventeen

2016
×
★★★★
Edit this entry  
03
Thoroughbreds

Thoroughbreds

2017
×
★★★★½
Edit this entry  
03
If Anything Happens I Love You

If Anything Happens I Love You

2020
×
★★★★
Edit this entry  
03
The Perfect Man

The Perfect Man

2005
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Lizzie McGuire Movie

The Lizzie McGuire Movie

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Happiest Season

Happiest Season

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Folklore: The Long Pond Studio Sessions

Folklore: The Long Pond Studio Sessions

2020
×
★★★★★
Edit this entry  
23
Shawn Mendes: In Wonder

Shawn Mendes: In Wonder

2020
×
Read the review Edit this entry  
22
Cinderella

Cinderella

1950
×
★★★½
Edit this entry  
21
Incredibles 2

Incredibles 2

2018
×
★★★★
Edit this entry  
11
Train to Busan

Train to Busan

2016
×
★★★★
Edit this entry  
09
The SpongeBob Movie: Sponge on the Run

The SpongeBob Movie: Sponge on the Run

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Knock Down the House

Knock Down the House

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
06
BLACKPINK: Light Up the Sky

BLACKPINK: Light Up the Sky

2020
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
04
No Strings Attached

No Strings Attached

2011
×
★★★½
Edit this entry  
03
Tad, the Lost Explorer, and the Secret of King Midas

Tad, the Lost Explorer, and the Secret of King Midas

2017
×
★½
Read the review Edit this entry  
02
A Ghost Story

A Ghost Story

2017
×
★★★★
Edit this entry  
01
The Boys in the Band

The Boys in the Band

2020
×
★★★★
Edit this entry  
01
Your Name.

Your Name.

2016
×
★★★★★
Edit this entry  
01
Shrek the Third

Shrek the Third

2007
×
★★★★
Edit this entry  
01
Holidate

Holidate

2020
×
★★★½
Edit this entry  
31
School of Rock

School of Rock

2003
×
★★★★
Edit this entry  
30
Ingrid Goes West

Ingrid Goes West

2017
×
★★★½
Edit this entry  
30
The Purge: Anarchy

The Purge: Anarchy

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
John Mulaney: The Comeback Kid

John Mulaney: The Comeback Kid

2015
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
09
A Quiet Place

A Quiet Place

2018
×
★★★★½
Edit this entry  
09
The Babysitter: Killer Queen

The Babysitter: Killer Queen

2020
×
★★★½
Edit this entry  
08
The Babysitter

The Babysitter

2017
×
★★★★
Edit this entry  
07
Enola Holmes

Enola Holmes

2020
×
★★★½
Edit this entry  
02
Bring the Soul: The Movie

Bring the Soul: The Movie

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry