jime has logged 27 entries for films during July 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Dunkirk

Dunkirk

2017
×
★★★½
Edit this entry  
30
Inception

Inception

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Filth

Filth

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Marrowbone

Marrowbone

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Retablo

Retablo

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Emma.

Emma.

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Dos Besos

Dos Besos

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Don't Tell Anyone

Don't Tell Anyone

1998
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Milk of Sorrow

The Milk of Sorrow

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Rómulo y Julita

Rómulo y Julita

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
21
Larco Ave.: The Movie

Larco Ave.: The Movie

2017
×
Read the review Edit this entry  
18
Saw

Saw

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Pitch Perfect

Pitch Perfect

2012
×
★★★½
Edit this entry  
17
Palm Springs

Palm Springs

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Emma.

Emma.

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Robin Hood

Robin Hood

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
15
John Mulaney: Kid Gorgeous at Radio City

John Mulaney: Kid Gorgeous at Radio City

2018
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
15
John Mulaney: The Comeback Kid

John Mulaney: The Comeback Kid

2015
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
15
John Mulaney: New in Town

John Mulaney: New in Town

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Alvin and the Chipmunks: The Road Chip

Alvin and the Chipmunks: The Road Chip

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Emma.

Emma.

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Rocketman

Rocketman

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
27 Dresses

27 Dresses

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Pride

Pride

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Hamilton

Hamilton

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Call Me by Your Name

Call Me by Your Name

2017
×
★★★
Edit this entry  
01
Elisa & Marcela

Elisa & Marcela

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry