• Prey

    ★★★½

  • Nope

    ★★★★

  • Thor: Love and Thunder

    ★★★

  • Beyond Infinity: Buzz and the Journey to Lightyear

    ★★★

  • Lightyear

    ★★★½

  • Hustle

    ★★★

  • Top Gun: Maverick

    ★★★★

  • Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★★½

  • The Northman

    ★★★★½

  • The Bad Guys

    ★★★★

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★½

  • The Batman

    ★★★★½

  • Uncharted

    ★★★

  • Harry Potter 20th Anniversary: Return to Hogwarts

    ★★★½

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★½

  • Don't Look Up

    ★★★½

  • Nightmare Alley

    ★★★★

  • Eternals

    ★★★

  • Midnight Mass

    ★★½

  • Last Night in Soho

    ★★★½

  • Dune

    ★★★★½

  • C'mon C'mon

    ★★★★

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★½

  • The Green Knight

    ★★★½

  • The Suicide Squad

    ★★★★

  • Belle

    ★★★★

  • Blue Bayou

    ★★★★½

  • The French Dispatch

    ★★★½

  • Black Widow

    ★★★

  • Luca

    ★★★½

  • Pompo the Cinephile

    ★★★★

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★★★

  • Cruella

    ★★★

  • Mortal Kombat

    ★½

  • Raya and the Last Dragon

    ★★★½

  • Space Sweepers

    ★★★½

  • Burrow

    ★★★★

  • The Queen's Gambit

  • Over the Moon

    ★★★½

  • Soul

    ★★★★★

  • Jujutsu Kaisen

    ★★★★

  • Burn the Witch

    ★★★½

  • If Anything Happens I Love You

    ★★★½

  • 8:46

    ★★★★

  • Onward

    ★★★★

  • Lamp Life

    ★★★

  • Minari

    ★★★½

  • Possessor

    ★★★

  • My Hero Academia: Heroes Rising

    ★★★

  • Frozen II

    ★★★½

  • Klaus

    ★★★★

  • El Camino: A Breaking Bad Movie

    ★★★★

  • Knives Out

    ★★★★½

  • Joker

    ★★★★½

  • Ad Astra

    ★★★★

  • The Legend of Hei

    ★★★★½

  • Scary Stories to Tell in the Dark

    ★★★

  • Ne Zha

    ★★★★½

  • Weathering with You

    ★★★★

  • Vinland Saga

    ★★★★★

  • Spider-Man: Far From Home

    ★★★

  • Midsommar

    ★★★★½

  • Human Lost

    ★★

  • Toy Story 4

    ★★★★½

  • Godzilla: King of the Monsters

    ★★½

  • Parasite

    ★★★★★

  • I Lost My Body

    ★★★★

  • Promare

    ★★★★½

  • You Can’t Watch This

    ★★★

  • Pokémon Detective Pikachu

    ★★★

  • Avengers: Endgame

    ★★★★★

  • Us

    ★★★