• The Batman

    ★★★★

  • Turning Red

    ★★★★

  • The Matrix Resurrections

    ★★★★

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★

  • Don't Look Up

    ★★★½

  • Licorice Pizza

    ★★★★½

  • The Beatles: Get Back

    ★★★★½

  • Last Night in Soho

    ★★★★½

  • The Power of the Dog

    ★★★★

  • The Voyeurs

    ★★★½

  • The Green Knight

    ★★★★½

  • Old

    ★★★½

  • Pig

    ★★★★

  • Memoria

    ★★★★★

  • Titane

    ★★★★★

  • The French Dispatch

    ★★★★½

  • The Velvet Underground

    ★★★★½

  • Space Jam: A New Legacy

    ★★

  • Luca

    ★★★½

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★★

  • Moxie

    ★★★½

  • Barb & Star Go to Vista Del Mar

    ★★★½

  • Wonder Woman 1984

    ★★★½

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★½

  • Soul

    ★★★★½

  • On the Rocks

    ★★★½

  • The Kid Detective

    ★★★★½

  • Another Round

    ★★★★½

  • Nomadland

    ★★★★

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★★½

  • Bill & Ted Face the Music

    ★★★½

  • Tenet

    ★★★½

  • Eurovision Song Contest: The Story of Fire Saga

    ★★★

  • The Hunt

    ★★★½

  • The Trip to Greece

    ★★★½

  • Onward

    ★★★½

  • Palm Springs

    ★★★½

  • Spaceship Earth

    ★★★½

  • Promising Young Woman

    ★★

  • Shirley

    ★★★★

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★★½

  • Black Christmas

    ★★★½

  • Frozen II

    ★★★

  • A Shaun the Sheep Movie: Farmageddon

    ★★★★

  • Between Two Ferns: The Movie

    ★★½

  • Jojo Rabbit

    ★★★★

  • Knives Out

    ★★★★

  • Joker

    ★★

  • First Cow

    ★★★★½

  • Ford v Ferrari

    ★★½

  • Uncut Gems

    ★★★★

  • A Rainy Day in New York

    ★★★

  • Spider-Man: Far From Home

    ★★★½

  • Midsommar

    ★★★★

  • Toy Story 4

    ★★★½

  • Black Mirror: Rachel, Jack and Ashley Too

    ★★★

  • Black Mirror: Striking Vipers

    ★★★½

  • Black Mirror: Smithereens

    ★★★½

  • Parasite

    ★★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★½

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★½

  • The Lighthouse

    ★★★★½

  • Little Joe

    ★★★½

  • The Dead Don't Die

    ★★★★½

  • Wine Country

    ★★½

  • Plus One

    ★★★★

  • Avengers: Endgame

    ★★★★

  • International Falls

    ★★★★

  • Scream, Queen! My Nightmare on Elm Street

    ★★★½

  • The Beach Bum

    ★★★★½

  • Captain Marvel

    ★★★½

  • Happy Death Day 2U

    ★★★