Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
20
Videodrome

Videodrome

1983
×
★★★★★
Edit this entry  
20
Eraserhead

Eraserhead

1977
×
★★★★★
Edit this entry  
18
I Know Who Killed Me

I Know Who Killed Me

2007
×
★★★★
Edit this entry  
09
Limite

Limite

1931
×
★★★★½
Edit this entry  
04
Memoria

Memoria

2021
×
★★★★★
Edit this entry  
22
Memoria

Memoria

2021
×
★★★★★
Edit this entry  
05
The Batman

The Batman

2022
×
★★★★
Edit this entry  
02
Licorice Pizza

Licorice Pizza

2021
×
★★★★½
Edit this entry  
13
The French Dispatch

The French Dispatch

2021
×
★★★★½
Edit this entry  
30
Interstellar

Interstellar

2014
×
★★★★½
Edit this entry  
14
Persona

Persona

1966
×
★★★★★
Edit this entry  
07
The Green Knight

The Green Knight

2021
×
★★★★½
Edit this entry  
07
Morvern Callar

Morvern Callar

2002
×
★★★★★
Edit this entry  
31
Only Lovers Left Alive

Only Lovers Left Alive

2013
×
★★★★★
Edit this entry  
24
Let the Right One In

Let the Right One In

2008
×
★★★★★
Edit this entry  
17
A Girl Walks Home Alone at Night

A Girl Walks Home Alone at Night

2014
×
★★★★½
Edit this entry  
10
What We Do in the Shadows

What We Do in the Shadows

2014
×
★★★★★
Edit this entry  
26
Waking Life

Waking Life

2001
×
★★★★½
Edit this entry  
16
The Tree of Life

The Tree of Life

2011
×
★★★★★
Edit this entry  
22
Contempt

Contempt

1963
×
★★★★★
Edit this entry  
15
Female Trouble

Female Trouble

1974
×
★★★★★
Edit this entry  
08
Multiple Maniacs

Multiple Maniacs

1970
×
★★★★★
Edit this entry  
16
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★★
Edit this entry  
14
Jojo Rabbit

Jojo Rabbit

2019
×
★★★★
Edit this entry  
20
Only Lovers Left Alive

Only Lovers Left Alive

2013
×
★★★★★
Edit this entry  
12
Parasite

Parasite

2019
×
★★★★★
Edit this entry  
20
Star Wars: The Rise of Skywalker

Star Wars: The Rise of Skywalker

2019
×
★★★½
Edit this entry  
29
Frozen II

Frozen II

2019
×
★★★
Edit this entry  
02
The Lighthouse

The Lighthouse

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
27
Once Upon a Time… in Hollywood

Once Upon a Time… in Hollywood

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
21
Toy Story 4

Toy Story 4

2019
×
★★★★
Edit this entry  
27
High Life

High Life

2018
×
★★★★½
Edit this entry  
26
Avengers: Endgame

Avengers: Endgame

2019
×
★★★★
Edit this entry  
09
The Beach Bum

The Beach Bum

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
14
Captain Marvel

Captain Marvel

2019
×
★★★
Edit this entry  
11
Apollo 11

Apollo 11

2019
×
★★★★
Edit this entry  
09
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★★★
Edit this entry  
01
The Favourite

The Favourite

2018
×
★★★★★
Edit this entry  
01
Suspiria

Suspiria

2018
×
★★★★½
Edit this entry  
08
Mission: Impossible - Fallout

Mission: Impossible - Fallout

2018
×
★★★★
Edit this entry  
06
Eighth Grade

Eighth Grade

2018
×
★★★★½
Edit this entry  
02
How to Talk to Girls at Parties

How to Talk to Girls at Parties

2017
×
★★★★
Edit this entry  
01
Let the Sunshine In

Let the Sunshine In

2017
×
★★★★½
Edit this entry  
01
Avengers: Infinity War

Avengers: Infinity War

2018
×
★★★
Edit this entry  
01
Isle of Dogs

Isle of Dogs

2018
×
★★★★
Edit this entry  
01
Black Panther

Black Panther

2018
×
★★★★
Edit this entry  
09
Lady Bird

Lady Bird

2017
×
★★★★½
Edit this entry  
01
Star Wars: The Last Jedi

Star Wars: The Last Jedi

2017
×
★★★★★
Edit this entry  
01
mother!

mother!

2017
×
★★★★★
Edit this entry  
01
The Little Hours

The Little Hours

2017
×
★★★½
Edit this entry