• The Prom

    ★★

  • Dolly Parton's Christmas on the Square

    ★★½

  • Tiger King: Murder, Mayhem and Madness

    ★★★★

  • Onward

    ★★½

  • Emma.

    ★★★½

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★½

  • Bad Boys for Life

    ★★

  • Underwater

    ★★½

  • Like a Boss

    ½

  • Cats

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★★½

  • Bombshell

    ★★★½

  • Little Women

    ★★★★★

  • 1917

    ★★★★

  • Dark Waters

    ★★★½

  • Richard Jewell

    ★★★

  • Queen & Slim

    ★★★½

  • The Good Liar

    ★★★½

  • Frozen II

    ★★★

  • Midway

    ★★★

  • Black and Blue

    ★★½

  • Terminator: Dark Fate

    ★★★

  • Jexi

  • The Addams Family

    ★★½

  • Zombieland: Double Tap

    ★★★

  • Gemini Man

    ★★½

  • Maleficent: Mistress of Evil

    ★★★

  • The Irishman

    ★★★★½

  • Harriet

    ★★★½

  • Downton Abbey

    ★★★

  • Jojo Rabbit

    ★★★★½

  • Knives Out

    ★★★★½

  • A Beautiful Day in the Neighborhood

    ★★★★

  • Abominable

    ★★★

  • Joker

    ★★★★

  • Uncut Gems

    ★★★★

  • Waves

    ★★★★

  • Ford v Ferrari

    ★★★★

  • Motherless Brooklyn

    ★★★

  • Judy

    ★★★½

  • Marriage Story

    ★★★★★

  • Ad Astra

    ★★★½

  • The Lion King

    ★★½

  • Midsommar

    ★★★★

  • Toy Story 4

    ★★★½

  • Parasite

    ★★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★

  • The Lighthouse

    ★★★★★

  • Pain and Glory

    ★★★★½

  • The Peanut Butter Falcon

    ★★★★

  • Brittany Runs a Marathon

    ★★★

  • Honey Boy

    ★★★★

  • The Farewell

    ★★★★½

  • Zombieland

    ★★★

  • The Truman Show

    ★★★★★

  • The Goonies