Jim has logged 15 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
26
The Prom

The Prom

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
19
The Truman Show

The Truman Show

1998
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Dolly Parton's Christmas on the Square

Dolly Parton's Christmas on the Square

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
The Goonies

The Goonies

1985
×
Read the review Edit this entry  
04
Midsommar

Midsommar

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Tiger King: Murder, Mayhem and Madness

Tiger King: Murder, Mayhem and Madness

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Onward

Onward

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
09
Emma.

Emma.

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Parasite

Parasite

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Toy Story 4

Toy Story 4

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Bad Boys for Life

Bad Boys for Life

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
16
Like a Boss

Like a Boss

2020
×
½
Read the review Edit this entry  
13
Underwater

Underwater

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
11
1917

1917

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry