• Finch

    ★★★½

  • No Time to Die

    ★★★½

  • Dune

    ★★★★★

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★

  • The Green Knight

    ★★★

  • The Suicide Squad

    ★★★

  • Gunpowder Milkshake

  • The French Dispatch

    ★★

  • Black Widow

    ★★★½

  • Luca

    ★★½

  • In the Heights

    ★★★

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★★★

  • Cruella

    ★★★½

  • Love, Death & Robots: Life Hutch

  • Love, Death & Robots: The Tall Grass

  • Love, Death & Robots: The Drowned Giant

  • Love, Death & Robots: Snow in the Desert

  • Love, Death & Robots: All Through the House

  • Love, Death & Robots: Automated Customer Service

  • Love, Death & Robots: Pop Squad

  • Love, Death & Robots: Ice

  • Army of the Dead

    ★★

  • Maggie Simpson in The Force Awakens from Its Nap

  • Mortal Kombat

  • The Falcon and the Winter Soldier

    ★★★½

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★½

  • South Park Vaccination Special

  • Raya and the Last Dragon

    ★★

  • WandaVision

    ★★★½

  • Wonder Woman 1984

  • The Midnight Sky

    ★★★

  • The Queen's Gambit

  • Love and Monsters

    ★★

  • Soul

    ★★★★

  • Enola Holmes

  • On the Rocks

    ★★★

  • Wolfwalkers

  • I'm Thinking of Ending Things

  • Tenet

    ★★

  • The Old Guard

  • Hamilton

    ★★★★

  • Eurovision Song Contest: The Story of Fire Saga

    ★★★

  • Mulan

  • Devs

  • Onward

  • Minari

    ★★★★

  • Palm Springs

  • Sonic the Hedgehog

    ★★

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

  • 1917

    ★★★★½

  • Klaus

  • Watchmen

    ★★★★½

  • Jojo Rabbit

    ★★★½

  • Joker

    ★★★

  • Marriage Story

  • The Lion King

    ★½

  • Spider-Man: Far from Home

  • Toy Story 4

  • Godzilla: King of the Monsters

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★

  • Parasite

    ★★★★★

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★½

  • John Wick: Chapter 3 - Parabellum

  • Aladdin

  • Yesterday

  • Pokémon Detective Pikachu

  • Avengers: Endgame

    ★★★★

  • Love, Death & Robots: The Secret War

  • Love, Death & Robots: Alternate Histories

  • Love, Death & Robots: Ice Age

  • Love, Death & Robots: Blindspot

  • Love, Death & Robots: Lucky 13