Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
25
Knock at the Cabin

Knock at the Cabin

2023
×
★★½
Edit this entry  
17
Black Panther: Wakanda Forever

Black Panther: Wakanda Forever

2022
×
★★
Edit this entry  
16
Ant-Man and the Wasp: Quantumania

Ant-Man and the Wasp: Quantumania

2023
×
★★★
Edit this entry  
05
M3GAN

M3GAN

2022
×
★★
Edit this entry  
27
Interstellar

Interstellar

2014
×
★★★★★
Edit this entry  
24
Roald Dahl's Matilda the Musical

Roald Dahl's Matilda the Musical

2022
×
★★★
Edit this entry  
15
Enola Holmes 2

Enola Holmes 2

2022
×
★★
Edit this entry  
08
The Menu

The Menu

2022
×
★★★
Edit this entry  
04
My Big Fat Greek Wedding

My Big Fat Greek Wedding

2002
×
★★★
Edit this entry  
01
Glass Onion

Glass Onion

2022
×
★★★★½
Edit this entry  
15
Avatar: The Way of Water

Avatar: The Way of Water

2022
×
★★★
Edit this entry  
08
Zen - Grogu and Dust Bunnies

Zen - Grogu and Dust Bunnies

2022
×
★★
Edit this entry  
26
Three Thousand Years of Longing

Three Thousand Years of Longing

2022
×
★★★
Edit this entry  
20
Rogue One: A Star Wars Story

Rogue One: A Star Wars Story

2016
×
★★★★
Edit this entry  
10
Get Out

Get Out

2017
×
★★★
Edit this entry  
09
Crimes of the Future

Crimes of the Future

2022
×
★½
Edit this entry  
29
Marry Me

Marry Me

2022
×
★★
Edit this entry  
29
The Gray Man

The Gray Man

2022
×
★★½
Edit this entry  
16
Princess Mononoke

Princess Mononoke

1997
×
★★★★★
Edit this entry  
12
Obi-Wan Kenobi

Obi-Wan Kenobi

2022
×
★★
Edit this entry  
10
Top Gun: Maverick

Top Gun: Maverick

2022
×
★★
Edit this entry  
08
The Essex Serpent

The Essex Serpent

2022
×
★★★
Edit this entry  
07
Thor: Love and Thunder

Thor: Love and Thunder

2022
×
★★★
Edit this entry  
04
CODA

CODA

2021
×
★★★★
Edit this entry  
29
Everything Everywhere All at Once

Everything Everywhere All at Once

2022
×
★★★★★
Edit this entry  
20
The Wizard of Oz

The Wizard of Oz

1939
×
★★★
Edit this entry  
17
Cha Cha Real Smooth

Cha Cha Real Smooth

2022
×
★★★★
Edit this entry  
30
Morbius

Morbius

2022
×
Edit this entry  
06
Pan's Labyrinth

Pan's Labyrinth

2006
×
★★★★
Edit this entry  
04
Doctor Strange in the Multiverse of Madness

Doctor Strange in the Multiverse of Madness

2022
×
★★★
Edit this entry  
29
Turning Red

Turning Red

2022
×
★★★
Edit this entry  
23
Gone Girl

Gone Girl

2014
×
★★★
Edit this entry  
17
Fantastic Beasts: The Secrets of Dumbledore

Fantastic Beasts: The Secrets of Dumbledore

2022
×
★★★
Edit this entry  
10
Fantastic Beasts and Where to Find Them

Fantastic Beasts and Where to Find Them

2016
×
★★
Edit this entry  
02
Death on the Nile

Death on the Nile

2022
×
★★½
Edit this entry  
02
The Batman

The Batman

2022
×
★★★★
Edit this entry  
24
The King's Man

The King's Man

2021
×
★★★
Edit this entry  
04
tick, tick...BOOM!

tick, tick...BOOM!

2021
×
★★★★
Edit this entry  
29
Free Guy

Free Guy

2021
×
★★
Edit this entry  
25
Encanto

Encanto

2021
×
★★★
Edit this entry  
15
The Matrix Resurrections

The Matrix Resurrections

2021
×
★★★
Edit this entry  
10
Dexter: New Blood

Dexter: New Blood

2021
×
★★★½
Edit this entry  
30
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★★½
Edit this entry  
29
Don't Look Up

Don't Look Up

2021
×
★★★
Edit this entry  
27
Venom: Let There Be Carnage

Venom: Let There Be Carnage

2021
×
★½
Edit this entry  
25
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
22
Hawkeye

Hawkeye

2021
×
★★★★
Edit this entry  
17
The Shrink Next Door

The Shrink Next Door

2021
×
★★★
Edit this entry  
17
Zoolander

Zoolander

2001
×
★★★★
Edit this entry  
11
Eternals

Eternals

2021
×
★★★
Edit this entry