Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
07
Val

Val

2021
×
Read the review Edit this entry  
07
The Feast

The Feast

2021
×
Read the review Edit this entry  
07
Nightmare Alley

Nightmare Alley

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Seven Samurai

Seven Samurai

1954
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Empty Man

The Empty Man

2020
×
Read the review Edit this entry  
14
Halloween Kills

Halloween Kills

2021
×
Read the review Edit this entry  
31
Sweat

Sweat

2020
×
Read the review Edit this entry  
19
The Adventures of Tintin

The Adventures of Tintin

2011
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
My Octopus Teacher

My Octopus Teacher

2020
×
Read the review Edit this entry  
18
The Ladykillers

The Ladykillers

2004
×
Read the review Edit this entry  
18
The Return

The Return

2003
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Deep Red

Deep Red

1975
×
Read the review Edit this entry  
28
Nomadland

Nomadland

2020
×
Read the review Edit this entry  
21
Operation Varsity Blues: The College Admissions Scandal

Operation Varsity Blues: The College Admissions Scandal

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Youth

Youth

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Block Island Sound

The Block Island Sound

2020
×
Read the review Edit this entry  
13
Shall We Dance?

Shall We Dance?

1996
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Divorce Italian Style

Divorce Italian Style

1961
×
Read the review Edit this entry  
31
The Wind Rises

The Wind Rises

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Raspberry

Raspberry

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Peter Pan

Peter Pan

2003
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Corpus Christi

Corpus Christi

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Another Round

Another Round

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Donald Cried

Donald Cried

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Holly and the Ivy

The Holly and the Ivy

1952
×
Read the review Edit this entry  
06
Mank

Mank

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Wolf of Snow Hollow

The Wolf of Snow Hollow

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry