• 8th Annual On Cinema Oscar Special

    ★★★★★

  • Nobody

    ★★★★★

  • OPAL

    ★★★★★

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★★★

  • Archenemy

    ★★

  • Hubie Halloween

    ★★★★½

  • The 7th Annual Live 'On Cinema' Oscar Special

    ★★★★★

  • Happy Happy Joy Joy: The Ren & Stimpy Story​

    ★★★★

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★★

  • Charlie's Angels

    ★★

  • El Camino: A Breaking Bad Movie

    ★★★★½

  • Mister America

    ★★★

  • Butt Boy

    ★★★★

  • Between Two Ferns: The Movie

    ★★★★

  • The Beach House

    ★½

  • Steven Universe: The Movie

    ★★★★

  • It Chapter Two

    ★★★★½

  • Rocko's Modern Life: Static Cling

    ★★★★★

  • Slaughterhouse Slumber Party

    ★★½

  • The Banana Splits Movie

    ★½

  • The Wrong Mommy

    ★★★

  • Midsommar

    ★★★★

  • Ma

    ★★★★★

  • Deerskin

    ★★★★★

  • Swallow

    ★★★★★

  • Us

    ★★★★★

  • The Devil's Machine

    ★★★★★

  • The New ‘On Cinema’ Oscar Special

    ★★★★★

  • Greener Grass

    ★★★★★

  • Little Monsters

    ★★

  • Rot

    ★★★★

  • The Wrong Teacher

  • Leprechaun Returns

    ★★★

  • The Perfection

    ★★★★

  • Beautiful Boy

    ★★

  • The Sisters Brothers

    ★★★

  • Deadpool 2

    ★★★★½

  • Acrimony

    ½

  • Children of the Corn: Runaway

    ★½

  • The Breaker Upperers

    ★★

  • Upgrade

    ★★½

  • Aliens Ate My Homework

    ★★

  • The 5th Annual Live 'On Cinema' Oscar Special

    ★★★★★

  • Ghost of Camp Blood

  • Isle of Dogs

    ★★½

  • Hellraiser: Judgment

    ½

  • Black Panther

    ★★★

  • A Futile and Stupid Gesture

    ★★★★

  • Hereditary

    ★★★★★

  • Sorry to Bother You

    ★★★★★

  • Star Wars: The Last Jedi

    ★★

  • Nurses Do It Better

    ½

  • The Trial

    ★★★★★

  • It Kills: Camp Blood 7

  • One Cut of the Dead

    ★★★★

  • Too Funny to Fail: The Life & Death of The Dana Carvey Show

    ★★★★★

  • The Babysitter

    ★★★★

  • Batman vs. Two-Face

    ★★★★

  • Woody Woodpecker

    ★★★½

  • Cult of Chucky

    ★★★★½

  • 30 Years of Garbage: The Garbage Pail Kids Story

    ★★★★

  • It

    ★★★★

  • mother!

    ★★★½

  • Close Calls

    ★½

  • The Wrong Crush

  • The House

    ★★★½

  • Good Time

  • Alien: Covenant

    ★★★

  • Guardians of the Galaxy Vol. 2

    ★★★

  • Flower

    ★★★★★

  • Assholes

    ★★★½

  • Our Cinema Oscar Special LIVE

    ★★★★★