Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
04
Uncle Sam

Uncle Sam

1996
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Armour of God

Armour of God

1986
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Pumpkinhead

Pumpkinhead

1988
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Black Friday

Black Friday

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Head of the Family

Head of the Family

1996
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Doctor Strange in the Multiverse of Madness

Doctor Strange in the Multiverse of Madness

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Good Boys

Good Boys

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Robotrix

Robotrix

1991
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Treasure of the Amazon

Treasure of the Amazon

1985
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Fela Kuti: Live at Glastonbury 1984

Fela Kuti: Live at Glastonbury 1984

1984
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Super Mario Bros.

Super Mario Bros.

1993
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Devil's Revenge

Devil's Revenge

2019
×
½
Read the review Edit this entry  
10
Jurassic World Dominion

Jurassic World Dominion

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Wrong Cops

Wrong Cops

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Wrong

Wrong

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Jurassic Park III

Jurassic Park III

2001
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
The Haunting of Borley Rectory

The Haunting of Borley Rectory

2019
×
Read the review Edit this entry  
03
Jackass Forever

Jackass Forever

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Mission: Impossible

Mission: Impossible

1996
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Top Gun

Top Gun

1986
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Men

Men

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Death Spa

Death Spa

1988
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Morbius

Morbius

2022
×
★½
Read the review Edit this entry  
21
Chip 'n Dale: Rescue Rangers

Chip 'n Dale: Rescue Rangers

2022
×
★★★
Edit this entry  
20
Everything Everywhere All at Once

Everything Everywhere All at Once

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Punisher

The Punisher

2004
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Island of the Fishmen

Island of the Fishmen

1979
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Last Night in Soho

Last Night in Soho

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Lost City

The Lost City

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Salem's Lot

Salem's Lot

1979
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Brainscan

Brainscan

1994
×
★★½
Read the review Edit this entry  
13
The King of the Kickboxers

The King of the Kickboxers

1990
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Van Helsing: The London Assignment

Van Helsing: The London Assignment

2004
×
★★½
Read the review Edit this entry  
13
Puppet Master II

Puppet Master II

1990
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Sadness

The Sadness

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
The Lost World: Jurassic Park

The Lost World: Jurassic Park

1997
×
★★★★
Edit this entry  
10
Jurassic Park

Jurassic Park

1993
×
★★★★★
Edit this entry  
10
Doctor Strange in the Multiverse of Madness

Doctor Strange in the Multiverse of Madness

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Night Hunter

Night Hunter

1996
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Triassic Hunt

Triassic Hunt

2021
×
Edit this entry  
08
Aquarium of the Dead

Aquarium of the Dead

2021
×
Edit this entry  
08
Sorry to Bother You

Sorry to Bother You

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

2021
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
07
Doctor Strange

Doctor Strange

2016
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
02
Resident Evil: Welcome to Raccoon City

Resident Evil: Welcome to Raccoon City

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
01
The Northman

The Northman

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Alien

Alien

1979
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
What We Do in the Shadows

What We Do in the Shadows

2014
×
★★★★
Edit this entry  
18
Witchboard

Witchboard

1986
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Skull: The Mask

Skull: The Mask

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry