Sort by

jimmyoc has logged 26 entries for films during May 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
The Postman

The Postman

1997
×
Read the review Edit this entry  
28
Army of the Dead

Army of the Dead

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Children of the Corn

Children of the Corn

1984
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
Beowulf

Beowulf

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Godzilla vs. Kong

Godzilla vs. Kong

2021
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
16
The Hunt

The Hunt

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
16
Underwater

Underwater

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Death Line

Death Line

1972
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Final Girls

The Final Girls

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Relic

Relic

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Alan Partridge: Alpha Papa

Alan Partridge: Alpha Papa

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Fried Barry

Fried Barry

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Tenet

Tenet

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
John Wick: Chapter 3 - Parabellum

John Wick: Chapter 3 - Parabellum

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
The Unnamable II

The Unnamable II

1992
×
★★½
Read the review Edit this entry  
07
Bleeders

Bleeders

1997
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Dagon

Dagon

2001
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Necronomicon

Necronomicon

1993
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Sorcerer

Sorcerer

1977
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Cosmic Sin

Cosmic Sin

2021
×
½
Read the review Edit this entry  
05
Sundown: The Vampire in Retreat

Sundown: The Vampire in Retreat

1989
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Wing Commander

Wing Commander

1999
×
Read the review Edit this entry  
02
The Power

The Power

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
The Third Man

The Third Man

1949
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Punishment Park

Punishment Park

1971
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Red Moon Tide

Red Moon Tide

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry