RSS feed for James
  • Mortal Kombat Legends: Scorpion's Revenge

    ★★★

  • Tiger King: Murder, Mayhem and Madness

    ★★★★

  • The Skywalker Legacy

    ★★½

  • The Trials of Gabriel Fernandez

    ★★★★

  • Pete Davidson: Alive from New York

  • The Invisible Man

    ★★★★

  • My Valentine

  • The Pharmacist

    ★★★½

  • McMillion$

    ★★★

  • Sonic the Hedgehog

    ★★★

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★½

  • Bad Boys for Life

    ★★

  • Killer Inside: The Mind of Aaron Hernandez

    ★★★

  • Leslie Jones: Time Machine

  • Ip Man 4: The Finale

    ★★★

  • Don't F**k with Cats: Hunting an Internet Killer

    ★★

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★½

  • Bombshell

    ★★★

  • 6 Underground

  • A Nasty Piece of Work

  • Black Christmas

  • 1917

    ★★★★

  • The Making of Anna and the Apocalypse

    ★★★

  • VIPCO: The Untold Story

    ★★½

  • Twisted Tale: The Unmaking of Spookies

    ★★★

  • Dark Waters

    ★★

  • Richard Jewell

    ★★

  • Class of '79: 40 Years of Rock 'N' Roll High School

    ★★★★

  • Midway

  • The Devil Next Door

    ★★★½

  • Doctor Sleep

    ★★★½

  • Mark of The Beast: The Legacy of the Universal Werewolf

    ★★★★

  • Terminator: Dark Fate

    ★★★½

  • Trick

    ★½

  • Jay and Silent Bob Reboot

    ★★★½

  • QT8: The First Eight

    ★★★½

  • Deon Cole: Cole Hearted

    ★★

  • Doom: Annihilation

  • Maleficent: Mistress of Evil

    ★★

  • The Irishman

    ★★★½

  • VFW

    ★★★★

  • Rambo: Last Blood

    ★★★½

  • To Hell and Back: The Making of 3 From Hell

    ★★½

  • 3 from Hell

    ★★

  • Bill Burr: Paper Tiger

    ★★½

  • Jojo Rabbit

    ★★★★

  • Color Out of Space

    ★★★½

  • Knives Out

    ★★★

  • Dolemite Is My Name

    ★★★★

  • In Search of the Last Action Heroes

    ★★★

  • Joker

    ★★★★

  • Uncut Gems

  • Motherless Brooklyn

  • The Fanatic

    ★½

  • Ford v Ferrari

    ★★★

  • Ad Astra

    ★★★

  • Dave Chappelle: Sticks & Stones

    ★★★★½

  • Blood & Flesh: The Reel Life & Ghastly Death of Al Adamson

    ★★★★

  • Haunt

  • Angel Has Fallen

    ★★★

  • It Chapter Two

    ★★★★

  • The Kitchen

    ★★

  • Scary Stories to Tell in the Dark

    ★½

  • Iron Fists and Kung Fu Kicks

    ★★★

  • Ready or Not

    ★★★

  • Tales of the Wild Hunt: Hellboy Reborn

    ★★

  • Secret Obsession

    ½

  • Fast & Furious Presents: Hobbs & Shaw

    ★½

  • Point Blank

    ★★★

  • Crawl

    ★★★

  • The Lion King

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★½