Jimmy has logged 23 entries for films during February 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
23
Super

Super

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Daredevil

Daredevil

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Urzila Carlson: Overqualified Loser

Urzila Carlson: Overqualified Loser

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
A Million Ways to Die in the West

A Million Ways to Die in the West

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Ghost Rider: Spirit of Vengeance

Ghost Rider: Spirit of Vengeance

2011
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
Ghost Rider

Ghost Rider

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
My Bloody Valentine

My Bloody Valentine

1981
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Tracy Morgan: Staying Alive

Tracy Morgan: Staying Alive

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Bill Burr: Walk Your Way Out

Bill Burr: Walk Your Way Out

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Bill Burr: You People Are All The Same

Bill Burr: You People Are All The Same

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Bill Burr: I'm Sorry You Feel That Way

Bill Burr: I'm Sorry You Feel That Way

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Django Unchained

Django Unchained

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Bill Burr: Paper Tiger

Bill Burr: Paper Tiger

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Dark Phoenix

Dark Phoenix

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
X-Men: Apocalypse

X-Men: Apocalypse

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
X-Men: Days of Future Past

X-Men: Days of Future Past

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Avengers: Age of Ultron

Avengers: Age of Ultron

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
The Amazing Spider-Man 2

The Amazing Spider-Man 2

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Pretty in Pink

Pretty in Pink

1986
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
St. Elmo's Fire

St. Elmo's Fire

1985
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
The Breakfast Club

The Breakfast Club

1985
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Groundhog Day

Groundhog Day

1993
×
★★★★★
Read the review Edit this entry