Sort by

jimmystakadugan has logged 239 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Mank

Mank

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
Sound of Metal

Sound of Metal

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Run

Run

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
The Dark and the Wicked

The Dark and the Wicked

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Tenet

Tenet

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Borat Subsequent Moviefilm

Borat Subsequent Moviefilm

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Beastie Boys Story

Beastie Boys Story

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Mope

Mope

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
All Is Forgiven

All Is Forgiven

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
The Call

The Call

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Darkness

Darkness

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Humpday

Humpday

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Killing God

Killing God

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Aquaman

Aquaman

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Little Feet

Little Feet

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
She Dies Tomorrow

She Dies Tomorrow

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Beauty Water

Beauty Water

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Historias lamentables

Historias lamentables

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
1985

1985

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
His House

His House

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
The Trial of the Chicago 7

The Trial of the Chicago 7

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Searching

Searching

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Queen of Black Magic

The Queen of Black Magic

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Night

The Night

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Dark Stories to Survive the Night

Dark Stories to Survive the Night

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Resin

Resin

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Butchers

Butchers

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Jostissi de Carreró

Jostissi de Carreró

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Beast Beast

Beast Beast

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Fried Barry

Fried Barry

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
For the Sake of Vicious

For the Sake of Vicious

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Sky Sharks

Sky Sharks

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Stoker Hills

Stoker Hills

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
14
Behind You

Behind You

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Reel 2

Reel 2

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
13
The Invisible Man

The Invisible Man

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Murder Death Koreatown

Murder Death Koreatown

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Anonymous Animals

Anonymous Animals

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
It's Yours: A Film on Hip-Hop and the Internet

It's Yours: A Film on Hip-Hop and the Internet

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
The Strings

The Strings

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
All I Can Say

All I Can Say

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Endangered

Endangered

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Leni

Leni

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
31
Hawk and Rev: Vampire Slayers

Hawk and Rev: Vampire Slayers

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
31
Godforsaken

Godforsaken

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
30
White Riot

White Riot

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Punk the Capital: Building a Sound Movement

Punk the Capital: Building a Sound Movement

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Dead Souls' Vacation

Dead Souls' Vacation

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Peripheral

Peripheral

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
26
A Night of Horror: Nightmare Radio

A Night of Horror: Nightmare Radio

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry