Sort by

James has logged 29 entries for films during April 2013.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Insidious

Insidious

2010
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
29
Mama

Mama

2013
×
Read the review Edit this entry  
28
Iron Man 3

Iron Man 3

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
8Bits

8Bits

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Zombieland

Zombieland

2009
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Insidious

Insidious

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Trance

Trance

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Spring Breakers

Spring Breakers

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Fast and the Furious

The Fast and the Furious

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Storm the Animated Movie

Storm the Animated Movie

2011
×
★★★★★
Edit this entry  
21
Olympus Has Fallen

Olympus Has Fallen

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Matchstick Men

Matchstick Men

2003
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Dark Skies

Dark Skies

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Oblivion

Oblivion

2013
×
★★½
Read the review Edit this entry  
14
The Place Beyond the Pines

The Place Beyond the Pines

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Scary Movie 5

Scary Movie 5

2013
×
½
Read the review Edit this entry  
12
Scary Movie

Scary Movie

2000
×
½
Read the review Edit this entry  
12
D.E.B.S.

D.E.B.S.

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
D.E.B.S.

D.E.B.S.

2004
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Terminator 2: Judgment Day

Terminator 2: Judgment Day

1991
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Triangle

Triangle

2009
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Diary of the Dead

Diary of the Dead

2007
×
½
Read the review Edit this entry  
08
20 Million Miles to Earth

20 Million Miles to Earth

1957
×
★★½
Read the review Edit this entry  
07
Triangle

Triangle

2009
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Lock, Stock and Two Smoking Barrels

Lock, Stock and Two Smoking Barrels

1998
×
★★★
Edit this entry  
01
William Shatner's Gonzo Ballet

William Shatner's Gonzo Ballet

2009
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Toy Story 3

Toy Story 3

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Toy Story 2

Toy Story 2

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Toy Story

Toy Story

1995
×
★★★★★
Read the review Edit this entry