James has logged 20 entries for films during April 2017.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Mad Max: Fury Road

Mad Max: Fury Road

2015
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
28
Guardians of the Galaxy Vol. 2

Guardians of the Galaxy Vol. 2

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
Guardians of the Galaxy

Guardians of the Galaxy

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
The Boy

The Boy

2016
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
21
The Belko Experiment

The Belko Experiment

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
21
Unforgettable

Unforgettable

2017
×
★½
Read the review Edit this entry  
19
Popstar: Never Stop Never Stopping

Popstar: Never Stop Never Stopping

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Void

The Void

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
15
The Handmaiden

The Handmaiden

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
The Infiltrator

The Infiltrator

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
12
The Fate of the Furious

The Fate of the Furious

2017
×
★★★
Edit this entry  
10
Raw

Raw

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Beauty and the Beast

Beauty and the Beast

1991
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
07
Amanda Knox

Amanda Knox

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Carnage: Swallowing the Past

Carnage: Swallowing the Past

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Free Fire

Free Fire

2016
×
★★½
Edit this entry  
06
Get Out

Get Out

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Ghost in the Shell

Ghost in the Shell

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Pontypool

Pontypool

2008
×
★★½
Read the review Edit this entry  
01
Amanda Knox

Amanda Knox

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry