James has logged 12 entries for films during February 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
26
Nacho Libre

Nacho Libre

2006
×
★★★½
Edit this entry  
25
I, Tonya

I, Tonya

2017
×
★★★★½
Edit this entry  
24
The Post

The Post

2017
×
★★
Edit this entry  
22
The Party

The Party

2017
×
★★★★★
Edit this entry  
19
A Separation

A Separation

2011
×
★★★★★
Edit this entry  
19
Harry Potter and the Half-Blood Prince

Harry Potter and the Half-Blood Prince

2009
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
18
The Shape of Water

The Shape of Water

2017
×
★★★★★
Edit this entry  
14
The Shape of Water

The Shape of Water

2017
×
★★★★★
Edit this entry  
13
Black Panther

Black Panther

2018
×
★★½
Edit this entry  
12
Carol

Carol

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Phantom Thread

Phantom Thread

2017
×
★★★★½
Edit this entry  
03
The SpongeBob SquarePants Movie

The SpongeBob SquarePants Movie

2004
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry