• Groot's Pursuit

    ★★★

  • The Little Guy

    ★★★½

  • Groot's First Steps

    ★★★

  • Prey

    ★★★★

  • Groot Takes a Bath

    ★★★

  • Nope

    ★★★★½

  • Magnum Opus

    ★★★½

  • Bullet Train

    ★★★

  • The Gray Man

    ★★★★½

  • Thor: Love and Thunder

    ★★★★½

  • Twenty One Pilots: Live at Southside Music Festival 2022

    ★★★★★

  • Minions: The Rise of Gru

    ★★★½

  • Beyond Infinity: Buzz and the Journey to Lightyear

    ★★★

  • MTV Unplugged presents: Twenty one Pilots

    ★★★★★

  • Lightyear

    ★★

  • A Fan's Guide to Ms. Marvel

  • Interceptor

    ★★★

  • The Bob's Burgers Movie

    ★★★

  • Jackass 4.5

    ★★★★

  • Chip 'n Dale: Rescue Rangers

    ★★★★½

  • Firestarter

    ★½

  • Senior Year

    ★★★

  • My Butt Has a Fever

    ★★★★

  • Top Gun: Maverick

    ★★★★★

  • Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★★½

  • David Spade: Nothing Personal

    ★★½

  • The Simpsons: When Billie Met Lisa

    ★½

  • Choose or Die

    ★½

  • Yaksha: Ruthless Operations

    ★★★½

  • The Northman

    ★★★★½

  • Sonic the Hedgehog 2

  • Fantastic Beasts: The Secrets of Dumbledore

    ★★

  • Ambulance

    ★★★★

  • The Lost City

    ★★★

  • Windfall

    ★★

  • The Adam Project

    ★★★★½

  • The Weekend Away

    ★★★★

  • The Batman

    ★★★★½

  • Dog

    ★★★

  • Bigbug

    ★★★½

  • Uncharted

    ★★

  • Kimi

    ★★★

  • ASSEMBLED: The Making of Hawkeye

    ★★★

  • Jackass Forever

    ★★★★

  • Moonfall

    ★★½

  • Lucy and Desi

    ★★★★½

  • The House

    ★★★½

  • The 355

    ★★★

  • Harry Potter 20th Anniversary: Return to Hogwarts

    ★★★★½

  • The King's Man

    ★★½

  • Mother/Android

    ★½

  • Fortress

    ★★½

  • The Grand Tour Presents: Carnage A Trois

    ★★★★

  • South Park: Post COVID: The Return of COVID

    ★★★★

  • The Matrix Resurrections

    ★★★★

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★★

  • Don't Look Up

    ★★★

  • South Park: Post COVID

    ★★★

  • Hawkeye

    ★★★★

  • The Unforgivable

    ★★★½

  • 8-Bit Christmas

    ★★★

  • Pixar 2021 Disney+ Day Special

    ★★

  • Marvel Studios' 2021 Disney+ Day Special

    ★★★

  • Olaf Presents

    ★★★★½

  • The Simpsons in Plusaversary

  • Under the Helmet: The Legacy of Boba Fett

    ★★★★

  • Clifford the Big Red Dog

  • Red Notice

    ★★★½

  • Milford

    ★★★★½

  • Eternals

    ★★

  • Last Man Down

    ★★★

  • Ghostbusters: Afterlife

    ★★★★½