RSS feed for Jim

Jim has logged 17 entries for animated films.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
12
Minions

Minions

2015
×
★★★½
Edit this entry  
21
Inside Out

Inside Out

2015
×
★★★½
Edit this entry  
12
Video Games: The Movie

Video Games: The Movie

2014
×
★★½
Edit this entry  
11
Mickey's Once Upon a Christmas

Mickey's Once Upon a Christmas

1999
×
★★★
Edit this entry  
05
Team America: World Police

Team America: World Police

2004
×
★★★½
Edit this entry  
25
How to Train Your Dragon 2

How to Train Your Dragon 2

2014
×
★★★★
Edit this entry  
09
The Lego Movie

The Lego Movie

2014
×
★★★½
Edit this entry  
13
The Smurfs 2

The Smurfs 2

2013
×
½
Edit this entry  
04
Frozen

Frozen

2013
×
★★★
Edit this entry  
30
Iron Man & Hulk: Heroes United

Iron Man & Hulk: Heroes United

2013
×
★★★
Edit this entry  
05
The Croods

The Croods

2013
×
★★★½
Edit this entry  
29
Return to Never Land

Return to Never Land

2002
×
★★½
Edit this entry  
03
Despicable Me

Despicable Me

2010
×
★★★½
Edit this entry  
02
Wreck-It Ralph

Wreck-It Ralph

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Frankenweenie

Frankenweenie

2012
×
★★½
Read the review Edit this entry  
12
Lady and the Tramp

Lady and the Tramp

1955
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Adventures of Tintin

The Adventures of Tintin

2011
×
★★★★½
Read the review Edit this entry