RSS feed for Jim

Jim has logged 16 entries for documentary films.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
12
Video Games: The Movie

Video Games: The Movie

2014
×
★★½
Edit this entry  
04
TINY: A Story About Living Small

TINY: A Story About Living Small

2013
×
★★★½
Edit this entry  
27
Downloaded

Downloaded

2013
×
★★★
Edit this entry  
25
Altman

Altman

2014
×
★★★★½
Edit this entry  
16
Room 237

Room 237

2012
×
★★★★½
Edit this entry  
24
Saving Face

Saving Face

2012
×
★★½
Edit this entry  
23
Everything or Nothing

Everything or Nothing

2012
×
★★★½
Edit this entry  
03
Mitt

Mitt

2014
×
★★★½
Edit this entry  
10
The People vs. George Lucas

The People vs. George Lucas

2010
×
★★★
Edit this entry  
04
Room 237

Room 237

2012
×
★★★★½
Edit this entry  
24
Fame High

Fame High

2012
×
★★★★
Edit this entry  
23
Sunset Strip

Sunset Strip

2012
×
★★★★
Edit this entry  
31
Casting By

Casting By

2012
×
★★★½
Edit this entry  
11
The Achievers: The Story of the Lebowski Fans

The Achievers: The Story of the Lebowski Fans

2009
×
★★★★
Edit this entry  
05
Bully

Bully

2011
×
★★★★½
Edit this entry  
07
Best Worst Movie

Best Worst Movie

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry