RSS feed for Jim

Jim has logged 17 entries for westerns.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
03
Unforgiven

Unforgiven

1992
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
02
Silverado

Silverado

1985
×
★★★★½
Edit this entry  
13
The Magnificent Seven

The Magnificent Seven

1960
×
★★★★½
Edit this entry  
30
A Million Ways to Die in the West

A Million Ways to Die in the West

2014
×
★★½
Edit this entry  
29
Blackthorn

Blackthorn

2011
×
★★★
Edit this entry  
04
The Warrior's Way

The Warrior's Way

2010
×
★★★½
Edit this entry  
12
Django Unchained

Django Unchained

2012
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
07
The Professionals

The Professionals

1966
×
★★★
Edit this entry  
12
Ride with the Devil

Ride with the Devil

1999
×
★★★½
Edit this entry  
18
3:10 to Yuma

3:10 to Yuma

2007
×
★★★½
Edit this entry  
06
Extreme Prejudice

Extreme Prejudice

1987
×
★★★½
Edit this entry  
24
The Man Who Shot Liberty Valance

The Man Who Shot Liberty Valance

1962
×
★★½
Edit this entry  
19
Tremors 4: The Legend Begins

Tremors 4: The Legend Begins

2004
×
★★
Edit this entry  
26
Appaloosa

Appaloosa

2008
×
★★★
Edit this entry  
05
Unforgiven

Unforgiven

1992
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Django Unchained

Django Unchained

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Young Guns

Young Guns

1988
×
★★★½
Read the review Edit this entry