• Godzilla: King of the Monsters

    ★★★

  • Avengers: Endgame

    ★★★

  • Shazam!

    ★★★½

  • Incredibles 2

    ★★★★

  • Avengers: Infinity War

    ★★★

  • Ready Player One

    ★★½

  • Mute

    ★★

  • The Cloverfield Paradox

    ★½

  • Star Wars: The Last Jedi

    ★★★

  • Justice League

  • Coco

    ★★★★

  • Thor: Ragnarok

    ★★★

  • Blade Runner 2049

    ★★★★½

  • Blade Runner: Black Out 2022

    ★★★½

  • Kingsman: The Golden Circle

    ★★½

  • The Vietnam War

    ★★★★½

  • Logan Lucky

    ★★★★

  • The Emoji Movie

  • Dunkirk

    ★★★★

  • Spider-Man: Homecoming

    ★★

  • Transformers: The Last Knight

    ½

  • Cream

  • Pirates of the Caribbean: Dead Men Tell No Tales

    ★½

  • Wonder Woman

    ★★★

  • Alien: Covenant

    ★★

  • Guardians of the Galaxy Vol. 2

    ★★★½

  • A Fantastic Woman

    ★★★★

  • The Boss Baby

    ★★

  • Baby Driver

    ★★★½

  • Deadpool: No Good Deed

  • Kong: Skull Island

    ★★½

  • The Lego Batman Movie

    ★★★½

  • Cries from Syria

    ★★★★

  • Passengers

    ★★

  • Rogue One: A Star Wars Story

    ★★½

  • Silence

    ★★★★½

  • Doctor Strange

    ★★★

  • Storks

    ★★★

  • The Edge of Seventeen

    ★★★½

  • Deepwater Horizon

    ★★★

  • Lion

    ★★½

  • Amanda Knox

    ★★★½

  • Hacksaw Ridge

    ★★★½

  • Nocturnal Animals

    ★★★★

  • Arrival

    ★★★★½

  • Nine Lives

  • Suicide Squad

  • Ghostbusters

  • Star Trek Beyond

    ★★

  • The Legend of Tarzan

    ★★

  • Independence Day: Resurgence

    ★½

  • The Secret Life of Pets

    ★½

  • Piper

    ★★★★

  • Finding Dory

    ★★★★

  • The BFG

    ★★

  • Warcraft

    ½

  • Paterson

    ★★★★½

  • The Nice Guys

    ★★★★

  • Raw

    ★★★★

  • Neruda

    ★★½

  • Train to Busan

    ★★★½

  • The Angry Birds Movie

  • X-Men: Apocalypse

    ★★½

  • Ratchet & Clank

  • Captain America: Civil War

    ★★★

  • The Jungle Book

    ★★★½

  • Sausage Party

    ★★½

  • Don't Breathe

    ★★★

  • Batman v Superman: Dawn of Justice

    ★★

  • 10 Cloverfield Lane

    ★★★★

  • London Has Fallen

  • Gods of Egypt