Jim Raynor has logged 76 entries for films during 2017.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Kingsman: The Golden Circle

Kingsman: The Golden Circle

2017
×
★★½
Edit this entry  
28
Marathon Man

Marathon Man

1976
×
★★★½
Edit this entry  
28
Star Wars: The Force Awakens

Star Wars: The Force Awakens

2015
×
★★★½
Edit this entry  
26
Star Wars: The Last Jedi

Star Wars: The Last Jedi

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Rear Window

Rear Window

1954
×
★★★★½
Edit this entry  
17
The Hobbit: The Battle of the Five Armies

The Hobbit: The Battle of the Five Armies

2014
×
★★
Edit this entry  
30
Seven Samurai

Seven Samurai

1954
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Justice League

Justice League

2017
×
Read the review Edit this entry  
07
Pirates of the Caribbean: Dead Men Tell No Tales

Pirates of the Caribbean: Dead Men Tell No Tales

2017
×
★½
Read the review Edit this entry  
05
Blade Runner

Blade Runner

1982
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Alien: Covenant

Alien: Covenant

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
19
13 Assassins

13 Assassins

2010
×
★★★★
Edit this entry  
17
Raw

Raw

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Koyaanisqatsi

Koyaanisqatsi

1982
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Transformers: Age of Extinction

Transformers: Age of Extinction

2014
×
Read the review Edit this entry  
19
Storks

Storks

2016
×
★★★
Edit this entry  
15
Rashomon

Rashomon

1950
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
12 Angry Men

12 Angry Men

1957
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Andrei Rublev

Andrei Rublev

1966
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Guardians of the Galaxy Vol. 2

Guardians of the Galaxy Vol. 2

2017
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
06
Videodrome

Videodrome

1983
×
★★★★
Edit this entry  
03
Metropolis

Metropolis

1927
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Lovelace

Lovelace

2013
×
★★½
Edit this entry  
28
Dunkirk

Dunkirk

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
One Flew Over the Cuckoo's Nest

One Flew Over the Cuckoo's Nest

1975
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Z for Zachariah

Z for Zachariah

2015
×
★★★
Edit this entry  
24
The Dead Pool

The Dead Pool

1988
×
★★
Read the review Edit this entry  
23
Spider-Man: Homecoming

Spider-Man: Homecoming

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
22
Ben-Hur

Ben-Hur

1959
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Magnum Force

Magnum Force

1973
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Dark Angel

Dark Angel

1990
×
★★★½
Edit this entry  
14
Kong: Skull Island

Kong: Skull Island

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
13
The Boss Baby

The Boss Baby

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
10
The Imposter

The Imposter

2012
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Jaws

Jaws

1975
×
★★★★
Edit this entry  
09
THX 1138

THX 1138

1971
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Taxi Driver

Taxi Driver

1976
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Wild Tales

Wild Tales

2014
×
★★★★
Edit this entry  
04
Cream

Cream

2017
×
Read the review Edit this entry  
04
Wonder Woman

Wonder Woman

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Guardians of the Galaxy Vol. 2

Guardians of the Galaxy Vol. 2

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Silence

Silence

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Dune

Dune

1984
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
Dead Man's Letters

Dead Man's Letters

1986
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Rogue One: A Star Wars Story

Rogue One: A Star Wars Story

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
15
Warcraft

Warcraft

2016
×
½
Read the review Edit this entry  
14
Hacksaw Ridge

Hacksaw Ridge

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Thirteen Days

Thirteen Days

2000
×
★★★
Edit this entry  
09
Neruda

Neruda

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
Arrival

Arrival

2016
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry