Sort by

Corwyn has logged 428 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
The Lighthouse

The Lighthouse

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
A Ship to India

A Ship to India

1947
×
★★
Read the review Edit this entry  
30
Crisis

Crisis

1946
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Videodrome

Videodrome

1983
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Blood Quantum

Blood Quantum

2019
×
★★★½
Edit this entry  
28
Color Out of Space

Color Out of Space

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Vitalina Varela

Vitalina Varela

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
Sorry We Missed You

Sorry We Missed You

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Promising Young Woman

Promising Young Woman

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Emma.

Emma.

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
News of the World

News of the World

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Zodiac

Zodiac

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Wonder Woman 1984

Wonder Woman 1984

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Soul

Soul

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Muppet Christmas Carol

The Muppet Christmas Carol

1992
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Carol

Carol

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Black Christmas

Black Christmas

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
City Hall

City Hall

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Sylvie's Love

Sylvie's Love

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Black Bear

Black Bear

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Lady Bird

Lady Bird

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Another Round

Another Round

2020
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
18
Boogie Nights

Boogie Nights

1997
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Ma Rainey's Black Bottom

Ma Rainey's Black Bottom

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Education

Education

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Collective

Collective

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Die Hard

Die Hard

1988
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Carlos

Carlos

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Wolfwalkers

Wolfwalkers

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Le Bonheur

Le Bonheur

1965
×
★★★½
Edit this entry  
12
Wendy and Lucy

Wendy and Lucy

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Prom

The Prom

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
I'm Your Woman

I'm Your Woman

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Let Them All Talk

Let Them All Talk

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Alex Wheatle

Alex Wheatle

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Once Upon a Time in Anatolia

Once Upon a Time in Anatolia

2011
×
★★★★
Edit this entry  
08
Underwater

Underwater

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
08
Get on Up

Get on Up

2014
×
★★½
Read the review Edit this entry  
07
Never Rarely Sometimes Always

Never Rarely Sometimes Always

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Freaky

Freaky

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Ammonite

Ammonite

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
06
Mommy

Mommy

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Portrait of a Lady on Fire

Portrait of a Lady on Fire

2019
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
04
Mank

Mank

2020
×
★★★★½
Edit this entry  
03
Sound of Metal

Sound of Metal

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Red, White and Blue

Red, White and Blue

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Sympathy for Lady Vengeance

Sympathy for Lady Vengeance

2005
×
★★★½
Edit this entry  
01
Certain Women

Certain Women

2016
×
★★★½
Edit this entry  
30
Rashomon

Rashomon

1950
×
★★★
Edit this entry