Sort by

Corwyn has logged 54 entries for films during February 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
28
Rodan

Rodan

1956
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Tangerine

Tangerine

2015
×
★★
Read the review Edit this entry  
27
Godzilla Raids Again

Godzilla Raids Again

1955
×
★★
Read the review Edit this entry  
26
King Kong

King Kong

1933
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Godzilla

Godzilla

1954
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Billie Eilish: The World's a Little Blurry

Billie Eilish: The World's a Little Blurry

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Klute

Klute

1971
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Justice League

Justice League

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
24
Coming to America

Coming to America

1988
×
★★★
Edit this entry  
23
Face/Off

Face/Off

1997
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Fog

The Fog

1980
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Master and Commander: The Far Side of the World

Master and Commander: The Far Side of the World

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Quick and the Dead

The Quick and the Dead

1995
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Eyes Wide Shut

Eyes Wide Shut

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Excision

Excision

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Little Things

The Little Things

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
20
Dea

Dea

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Dead Pigs

Dead Pigs

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
I Care a Lot

I Care a Lot

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
The Young Girls of Rochefort

The Young Girls of Rochefort

1967
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Bay of Angels

Bay of Angels

1963
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
The Young and the Damned

The Young and the Damned

1950
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Lola

Lola

1961
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
16
Barb & Star Go to Vista Del Mar

Barb & Star Go to Vista Del Mar

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
The Sleeping Negro

The Sleeping Negro

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Saint Maud

Saint Maud

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Marriage Story

Marriage Story

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Days of Heaven

Days of Heaven

1978
×
★★★½
Edit this entry  
12
Saint Maud

Saint Maud

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Isaac

Isaac

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
To All the Boys: Always and Forever

To All the Boys: Always and Forever

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
11
Willy's Wonderland

Willy's Wonderland

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
From the Life of the Marionettes

From the Life of the Marionettes

1980
×
★★★½
Edit this entry  
09
Why Don't You Play in Hell?

Why Don't You Play in Hell?

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
The Dig

The Dig

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Saraband

Saraband

2003
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Earwig and the Witch

Earwig and the Witch

2020
×
Read the review Edit this entry  
06
Scenes from a Marriage

Scenes from a Marriage

1974
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
The Last Movie

The Last Movie

1971
×
★★½
Read the review Edit this entry  
05
Malcolm & Marie

Malcolm & Marie

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
03
One for the Road

One for the Road

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Summer of Soul (...or, When the Revolution Could Not Be Televised)

Summer of Soul (...or, When the Revolution Could Not Be Televised)

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Flee

Flee

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
We're All Going to the World's Fair

We're All Going to the World's Fair

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Hive

Hive

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Jockey

Jockey

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
The World to Come

The World to Come

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Together Together

Together Together

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
El Planeta

El Planeta

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Writing with Fire

Writing with Fire

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry