• No Time to Die

    ★★★½

  • Dune

    ★★★½

  • The Hand of God

    ★★★★

  • C'mon C'mon

    ★★★★

  • Boiling Point

    ★★★★

  • The Suicide Squad

    ★★★

  • The French Dispatch

    ★★★★½

  • Drive My Car

    ★★★★★

  • Wheel of Fortune and Fantasy

    ★★★★½

  • Petite Maman

    ★★★★

  • Introduction

    ★★½

  • Malcolm & Marie

    ★★

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★½

  • Rebecca

  • Soul

    ★★★

  • Sweat

    ★★★

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★

  • On the Rocks

    ★★★½

  • Lovers Rock

    ★★★★

  • Another Round

    ★★★½

  • Nomadland

    ★★★★½

  • Night of the Kings

    ★★★½

  • All or Nothing: Tottenham Hotspur

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★

  • Tenet

    ★★★★

  • Peninsula

    ½

  • Hamilton

    ★★½

  • TFW No GF

    ★½

  • Normal People

    ★★★½

  • All the Bright Places

    ½

  • The Woman Who Ran

    ★★★★

  • Undine

    ★★★★½

  • Time to Hunt

  • Emma.

    ★½

  • The Cloud in Her Room

    ★★★★½

  • Minari

    ★★★★★

  • Never Rarely Sometimes Always

    ★★★★½

  • Kajillionaire

    ★★★

  • Cats

    ½

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★

  • Little Women

    ★★★

  • The Gentlemen

    ★★★

  • 1917

    ★★★★

  • Klaus

    ★★★½

  • Special Actors

    ★★★★

  • Moving On

    ★★★★½

  • The Irishman

    ★★★½

  • Jojo Rabbit

    ★★★★

  • Knives Out

    ★★★½

  • Sound of Metal

    ★★★★

  • The Platform

    ★★★

  • Babyteeth

    ★★★★½

  • About Endlessness

    ★★★★

  • The King

    ★★

  • Ema

    ★★★★½

  • Joker

    ★★

  • First Cow

    ★★★★½

  • Ford v Ferrari

    ★★

  • Uncut Gems

    ★★★★

  • Life is a Dream We’ll Wake up & Scream

  • Marriage Story

    ★★★★½

  • The Truth

    ★★★★

  • Nimic

    ★★★½

  • A Rainy Day in New York

    ½

  • Weathering with You

    ★★★★

  • Fast & Furious Presents: Hobbs & Shaw

    ½

  • Anima

    ★★★★½

  • Midsommar

    ★★★½

  • Ride Your Wave

    ★★

  • Matthias & Maxime

    ★★★½

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★

  • Parasite

    ★★★½