• Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★★★

  • The Northman

    ★★★★

  • Phoenix Rising

    ★★★★

  • The Lost City

    ★★★

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★★

  • The Batman

    ★★★★½

  • I Want You Back

    ★★★½

  • Fresh

    ★★★★

  • The House

    ★★★

  • Scream

    ★★★½

  • Harry Potter 20th Anniversary: Return to Hogwarts

    ★★★★

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★

  • Don't Look Up

    ★★★

  • Nightmare Alley

    ★★★★½

  • The Unforgivable

    ★★★

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★½

  • Encanto

    ★★★

  • Eternals

    ★★★½

  • Dopesick

    ★★★★

  • The Rescue

    ★★★★

  • Maid

    ★★★★½

  • There's Someone Inside Your House

    ★★

  • Midnight Mass

    ★★★★

  • Birds of Paradise

    ★★★

  • The Eyes of Tammy Faye

    ★★★½

  • LuLaRich

    ★★★½

  • Last Night in Soho

    ★★½

  • Lead Me Home

    ★★★½

  • The Lost Daughter

    ★★★★

  • Spencer

    ★★★★

  • Dune

    ★★★★★

  • The Power of the Dog

    ★★★

  • King Richard

    ★★★½

  • Clickbait

    ★★½

  • Bob Ross: Happy Accidents, Betrayal & Greed

    ★★★

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★★½

  • Free Guy

    ★★★

  • The Green Knight

    ★★★★½

  • The Suicide Squad

    ★★★

  • The Last Letter From Your Lover

    ★★★

  • Pig

    ★★★★

  • Titane

    ★★★

  • Black Widow

    ★★★

  • Fear Street: 1994

    ★★

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★★½

  • The Conjuring: The Devil Made Me Do It

    ★★★

  • P!NK: All I Know So Far

    ★★★★

  • Cruella

    ★½

  • The Woman in the Window

    ★★★

  • Things Heard & Seen

    ★★★

  • Stowaway

    ★★★

  • Mare of Easttown

    ★★★★½

  • Godzilla vs. Kong

    ★★★

  • Billie Eilish: The World's a Little Blurry

    ★★★★½

  • Allen v. Farrow

    ★★★★½

  • The Map of Tiny Perfect Things

    ★★★½

  • Passing

    ★★★½

  • We Can Be Heroes

  • Wonder Woman 1984

    ★★★½

  • The Last Blockbuster

    ★★½

  • Let Them All Talk

    ★★★½

  • Happiest Season

    ★★★½

  • Holidate

    ★★½

  • The Undoing

    ★★★½

  • Roald Dahl's The Witches

    ★★★

  • Over the Moon

    ★★★

  • Rebecca

    ★★

  • Soul

    ★★★½

  • The Haunting of Bly Manor

    ★★★★

  • Freaky

    ★½

  • Run

    ★★★

  • Enola Holmes

    ★★★½