Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
23
Bottoms

Bottoms

2023
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Happy Together

Happy Together

1997
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Luzzu

Luzzu

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Egúngún (Masquerade)

Egúngún (Masquerade)

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Nowhere

Nowhere

2020
×
★★★
Edit this entry  
14
The Men Who Speak Gayle

The Men Who Speak Gayle

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
And Then We Danced

And Then We Danced

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
27
Past Lives

Past Lives

2023
×
★★★★½
Edit this entry  
23
The Feminist on Cellblock Y

The Feminist on Cellblock Y

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
L'immensità

L'immensità

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Rye Lane

Rye Lane

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Polite Society

Polite Society

2023
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Indiana Jones and the Kingdom of the Crystal Skull

Indiana Jones and the Kingdom of the Crystal Skull

2008
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Call Me by Your Name

Call Me by Your Name

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Return to Seoul

Return to Seoul

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Atlantics

Atlantics

2019
×
★★★½
Edit this entry  
27
She's the Man

She's the Man

2006
×
★★★★
Edit this entry  
29
Hannah Gadsby: Douglas

Hannah Gadsby: Douglas

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Mae Martin: SAP

Mae Martin: SAP

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
John Wick: Chapter 4

John Wick: Chapter 4

2023
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Murder Mystery

Murder Mystery

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Eastern Promises

Eastern Promises

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Dirty Pretty Things

Dirty Pretty Things

2002
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
3 Idiots

3 Idiots

2009
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Call Jane

Call Jane

2022
×
★★★★
Edit this entry  
15
I, Tonya

I, Tonya

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
John Wick: Chapter 2

John Wick: Chapter 2

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
The African Desperate

The African Desperate

2022
×
Edit this entry  
24
Shiva Baby

Shiva Baby

2020
×
★★★★
Edit this entry  
15
The Square

The Square

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
The Menu

The Menu

2022
×
★★★½
Edit this entry  
09
The Farewell

The Farewell

2019
×
★★★★
Edit this entry  
25
Glass Onion

Glass Onion

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Paris, 13th District

Paris, 13th District

2021
×
Edit this entry  
26
Foscadh

Foscadh

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
In Bruges

In Bruges

2008
×
Edit this entry  
15
The Heat

The Heat

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Mortal Engines

Mortal Engines

2018
×
Read the review Edit this entry  
17
Peach

Peach

2020
×
★★★½
Edit this entry  
09
Sing Street

Sing Street

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Young Offenders

The Young Offenders

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Dating Amber

Dating Amber

2020
×
★★★
Edit this entry  
16
Special Delivery

Special Delivery

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Special Delivery

Special Delivery

2022
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
16
Raya and the Last Dragon

Raya and the Last Dragon

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Downton Abbey: A New Era

Downton Abbey: A New Era

2022
×
Read the review Edit this entry  
26
Downton Abbey

Downton Abbey

2019
×
Read the review Edit this entry  
14
Spilt Gravy on Rice

Spilt Gravy on Rice

2022
×
★★★½
Edit this entry  
02
Luca

Luca

2021
×
★★★★
Edit this entry  
12
West Side Story

West Side Story

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry