Nine has logged 25 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
04
Your Name.

Your Name.

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Your Name.

Your Name.

2016
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
10
Troublemaker

Troublemaker

2019
×
★★★★
Edit this entry  
25
Da Yie

Da Yie

2019
×
★★★½
Edit this entry  
25
Ward's Henna Party

Ward's Henna Party

2020
×
★★★★★
Edit this entry  
24
Ward's Henna Party

Ward's Henna Party

2020
×
★★★★★
Edit this entry  
18
To Singapore, with Love

To Singapore, with Love

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Kati Kati

Kati Kati

2016
×
★★★★
Edit this entry  
13
Rabun

Rabun

2003
×
★★★½
Edit this entry  
06
Freed

Freed

2019
×
Edit this entry  
04
Talentime

Talentime

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Cruella

Cruella

2021
×
★★½
Edit this entry  
30
Sense8: Amor Vincit Omnia

Sense8: Amor Vincit Omnia

2018
×
Read prior review Edit this entry  
23
The Train of Salt and Sugar

The Train of Salt and Sugar

2016
×
★★★★
Edit this entry  
09
Les princes de la ville

Les princes de la ville

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Miss Americana

Miss Americana

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
I Care a Lot

I Care a Lot

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Kanye Kanye

Kanye Kanye

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Feels

The Feels

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Caché

Caché

2005
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Tilik

Tilik

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Daytrippers

The Daytrippers

1996
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Chanthaly

Chanthaly

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Johnny Mnemonic

Johnny Mnemonic

1995
×
★½
Read the review Edit this entry  
19
Another Round

Another Round

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry