• In The Heights

    ★★★★

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★★

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★

  • The Little Things

    ★★★

  • The Midnight Sky

    ★★½

  • I'm Your Woman

    ★★★★

  • Soul

    ★★★

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★★

  • I Care a Lot

    ★★★★

  • Nomadland

    ★★★

  • I Used to Go Here

    ★★½

  • An American Pickle

    ★★½

  • Hamilton

  • Irresistible

    ★★★★

  • Greyhound

    ★★★

  • The King of Staten Island

    ★★★

  • Da 5 Bloods

    ★★★

  • The Lovebirds

    ★★★½

  • The Banker

    ★★½

  • The Invisible Man

    ★★★

  • Charm City Kings

    ★★★½

  • Minari

    ★★★

  • Palm Springs

    ★★★★

  • Downhill

  • Promising Young Woman

    ★★★★

  • Never Rarely Sometimes Always

    ★★★★

  • Uncle Frank

    ★★½

  • The Heist of the Century

    ★★★½

  • Bombshell

    ★★★

  • The Gentlemen

    ★★★½

  • 21 Bridges

    ★★★

  • The Irishman

    ★★★½

  • Bad Education

    ★★★★

  • Jojo Rabbit

    ★★★

  • Dolemite Is My Name

    ★★★½

  • Joker

    ★★★½

  • The Assistant

    ★★★½

  • Uncut Gems

    ★★★★

  • Ford v Ferrari

    ★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★½

  • Parasite

    ★★★★½

  • John Wick: Chapter 3 - Parabellum

    ★★½

  • Brooklyn Love Stories

    ★★★

  • Standing Up, Falling Down

    ★★★★

  • mid90s

    ★★★

  • Operation Finale

    ★★★

  • Ant-Man and the Wasp

    ★★★½

  • Ready Player One

    ★★★

  • A Quiet Place

    ★★★★

  • Black Panther

    ★★★½

  • Sorry to Bother You

    ★★½

  • Star Wars: The Last Jedi

    ★★★½

  • Victoria & Abdul

    ★★★½

  • Battle of the Sexes

    ★★★

  • Logan Lucky

    ★★★½

  • What Happened to Monday

    ★★★½

  • Detroit

    ★★★½

  • Spider-Man: Homecoming

    ★★★★½

  • War Machine

    ★★★

  • Guardians of the Galaxy Vol. 2

    ★★★★½

  • The Fate of the Furious

    ★★★★

  • Baby Driver

    ★★★★½

  • Logan

    ★★★

  • John Wick: Chapter 2

    ★★★★

  • Get Out

    ★★★★

  • Bushwick

    ★★

  • Mudbound

    ★★★½

  • Wind River

    ★★★★

  • Hidden Figures

  • Rogue One: A Star Wars Story

    ★★★★

  • Moana

  • Fantastic Beasts and Where to Find Them

    ★★★½