jiyan has logged 238 entries for films during 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Black Mirror: Bandersnatch

Black Mirror: Bandersnatch

2018
×
½
Read the review Edit this entry  
26
Black Christmas

Black Christmas

1974
×
★★
Read the review Edit this entry  
26
Flower

Flower

2017
×
½
Read the review Edit this entry  
16
Downfall

Downfall

2004
×
½
Read the review Edit this entry  
15
Female Prisoner Scorpion: Jailhouse 41

Female Prisoner Scorpion: Jailhouse 41

1972
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Sympathy for Lady Vengeance

Sympathy for Lady Vengeance

2005
×
Read the review Edit this entry  
14
Female Prisoner 701: Scorpion

Female Prisoner 701: Scorpion

1972
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Holy Motors

Holy Motors

2012
×
Read the review Edit this entry  
11
Frailty

Frailty

2001
×
★★½
Read the review Edit this entry  
11
Frankenhooker

Frankenhooker

1990
×
★★½
Read the review Edit this entry  
10
Paperhouse

Paperhouse

1988
×
Read the review Edit this entry  
10
Heart of Midnight

Heart of Midnight

1988
×
Read the review Edit this entry  
09
The Clovehitch Killer

The Clovehitch Killer

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
09
Assassination Nation

Assassination Nation

2018
×
½
Read the review Edit this entry  
09
Blade Runner 2049

Blade Runner 2049

2017
×
Read the review Edit this entry  
08
Halloween

Halloween

2018
×
★½
Read the review Edit this entry  
07
Climax

Climax

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Widows

Widows

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Under the Silver Lake

Under the Silver Lake

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
05
The Grudge 2

The Grudge 2

2006
×
★★½
Read the review Edit this entry  
02
13 Going on 30

13 Going on 30

2004
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Mean Girls

Mean Girls

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
The House That Jack Built

The House That Jack Built

2018
×
Read the review Edit this entry  
28
Weird Science

Weird Science

1985
×
½
Edit this entry  
28
eXistenZ

eXistenZ

1999
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Suicide Club

Suicide Club

2001
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Sharp Objects

Sharp Objects

2018
×
½
Read the review Edit this entry  
25
Game Night

Game Night

2018
×
½
Read the review Edit this entry  
25
The Italian Job

The Italian Job

2003
×
½
Read the review Edit this entry  
25
Venom

Venom

2018
×
Read the review Edit this entry  
23
Cam

Cam

2018
×
½
Read the review Edit this entry  
23
Nerve

Nerve

2016
×
½
Read the review Edit this entry  
21
First Man

First Man

2018
×
½
Read the review Edit this entry  
19
The Ballad of Buster Scruggs

The Ballad of Buster Scruggs

2018
×
½
Read the review Edit this entry  
18
The Grudge

The Grudge

2004
×
★★½
Read the review Edit this entry  
16
Nekromantik

Nekromantik

1987
×
★½
Read the review Edit this entry  
16
Cemetery Man

Cemetery Man

1994
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Suspiria

Suspiria

1977
×
★½
Read the review Edit this entry  
15
Memoir of a Murderer

Memoir of a Murderer

2017
×
½
Read the review Edit this entry  
15
The Miseducation of Cameron Post

The Miseducation of Cameron Post

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
14
The Predator

The Predator

2018
×
½
Read the review Edit this entry  
11
The Uninvited Guest

The Uninvited Guest

2004
×
★★½
Read the review Edit this entry  
11
In the Mouth of Madness

In the Mouth of Madness

1994
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Perfect Stranger

Perfect Stranger

2007
×
½
Read the review Edit this entry  
08
Thelma

Thelma

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
The Good Neighbor

The Good Neighbor

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
31
A Nightmare on Elm Street 4: The Dream Master

A Nightmare on Elm Street 4: The Dream Master

1988
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Black Cat

The Black Cat

1934
×
★★
Read the review Edit this entry  
29
Unfriended: Dark Web

Unfriended: Dark Web

2018
×
½
Read the review Edit this entry  
28
Halloween: Resurrection

Halloween: Resurrection

2002
×
Read the review Edit this entry