Sort by

Thereal_jj.amit has logged 387 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
The Matrix Resurrections

The Matrix Resurrections

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
30
Hawkeye

Hawkeye

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Don't Look Up

Don't Look Up

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Pink Floyd: The Wall

Pink Floyd: The Wall

1982
×
Read the review Edit this entry  
16
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Into the Wild

Into the Wild

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
tick, tick...BOOM!

tick, tick...BOOM!

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
The French Dispatch

The French Dispatch

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Forbidden Zone

Forbidden Zone

1980
×
½
Read the review Edit this entry  
03
The Last Duel

The Last Duel

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
The Hebrew Hammer

The Hebrew Hammer

2003
×
Read the review Edit this entry  
29
Tear Along the Dotted Line

Tear Along the Dotted Line

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Citizen Kane

Citizen Kane

1941
×
★★★
Edit this entry  
28
Vertigo

Vertigo

1958
×
★★★★
Edit this entry  
27
Ghostbusters

Ghostbusters

1984
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Saving Shuli

Saving Shuli

2021
×
½
Edit this entry  
23
Venom: Let There Be Carnage

Venom: Let There Be Carnage

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
Us

Us

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Reminiscence

Reminiscence

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
21
Last Night in Soho

Last Night in Soho

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Only God Forgives

Only God Forgives

2013
×
★★
Edit this entry  
19
All Too Well: The Short Film

All Too Well: The Short Film

2021
×
½
Edit this entry  
14
No Time to Die

No Time to Die

2021
×
★★★½
Edit this entry  
11
Dune

Dune

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Spider-Man 3

Spider-Man 3

2007
×
★★★
Edit this entry  
09
Rain Man

Rain Man

1988
×
★★★★½
Edit this entry  
08
Spider-Man 2

Spider-Man 2

2004
×
★★★★
Edit this entry  
03
Scream

Scream

1996
×
★★★★
Edit this entry  
27
Zero Motivation

Zero Motivation

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
BlacKkKlansman

BlacKkKlansman

2018
×
★★★★½
Edit this entry  
20
Bad Samaritan

Bad Samaritan

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Fright Night

Fright Night

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Predestination

Predestination

2014
×
★★★★★
Edit this entry  
17
Now You See Me

Now You See Me

2013
×
★★★★
Edit this entry  
15
Vice

Vice

2018
×
★★★★½
Edit this entry  
14
The Man Who Fell to Earth

The Man Who Fell to Earth

1976
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Man Who Killed Don Quixote

The Man Who Killed Don Quixote

2018
×
★★★★
Edit this entry  
09
Beautiful Boy

Beautiful Boy

2018
×
★★★½
Edit this entry  
08
The Meaning of Life

The Meaning of Life

1983
×
★★★★
Edit this entry  
08
My Own Private Idaho

My Own Private Idaho

1991
×
★★★
Edit this entry  
07
Incendies

Incendies

2010
×
★★★★½
Edit this entry  
06
Attack the Block

Attack the Block

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Ford v Ferrari

Ford v Ferrari

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
06
In the Mood for Love

In the Mood for Love

2000
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
The Big Short

The Big Short

2015
×
Read the review Edit this entry  
05
Akakiri

Akakiri

2021
×
Edit this entry  
05
Lop & Ochō

Lop & Ochō

2021
×
Edit this entry  
05
The Elder

The Elder

2021
×
Edit this entry  
05
T0-B1

T0-B1

2021
×
Edit this entry